Vyplachování ústní dutiny olivovým olejem

 

Vyplachování ústní dutiny olivovým olejem (možno použít i slunečnicový, lněný, kokosový) může zabránit mnoha choroboplodným procesům v těle. Každé ráno 15-20 minut v ústech převalovat olej a po uplynutí času vyplivnout (v žádém případě nepolykat!) může fungovat jako vynikající prevence. Vhodné při bolestech zubů, hlavy, paradentóze, chorobách krve, ekzémech, při otocích, nemocech žaludku a jiných nemocech.

 

Bělení zubů kokosovým olejem

 

Běžné bělící pasty obsahují velké množství agresivních chemických látek, které poškozují sklovinu. Vyzkoušejte po čištění zubů běžným způsobem minutu až dvě třít zuby panenským kokosovým olejem. Po několika týdnech budou vaše zuby viditelně bělejší. Kromě toho panenský kokosový olej zklidňuje dásně a zamezuje tvorbě aftů v ústech.

 

Vitamin D proti ekzémům

 

Máte problém s ekzémy? Přesvěčte se, zda máte dostatek vitaminu D. Mnoho pacientům s atopickým ekzémem právě tento vitamin od problémů pomohl.

 

Jak na unavené oči?

 

Každého z nás někdy trápí unavené oči, ať už je to z dlouhého dne v práci, koukání do počítače, řízení anebo třeba jen nepříjemného světla v místnosti. Jak svým očím dopřát svěžest a úlevu?

 

Mezi nejznámější pomocníky v boji proti unaveným očím a váčkům patří okurka. Stačí ji dát na chvilku do lednice, nakrájet si dvě asi půl centimetru široká kolečka, lehnout si a na každé oko si položit jeden kousek okurky. Po uplynutí asi 10 minut, anebo až okurka získá pokojovou teplotu, si jí z očí sundejte a uvidíte, že pocítíte velice příjemnou úlevu.

 

Další možností je obklad z heřmánkového čaje. Jednoduše si uvařte čaj z heřmánku, tak jak jste zvyklí. Nechte ho vychladnout a poté si čajové sáčky (anebo obyčejné sáčky naplněné ještě teplým heřmánkem) přiložte asi na 10 minut na oči. Kýžený efekt se dostaví velice rychle.
Tyto obklady si můžete dopřávat klidně každý den, vaše oči vám jistě poděkují

TIPY A TRIKY PRO ZDRAVÍ

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

Jak se naučit pracovat se špatnou náladou

1/3
Please reload

Please reload

© 2016 Zdravota.cz