TIPY A TRIKY PRO KRÁSU

Medová maska na vlasy

 

Med je zázrak, o tom není pochyb. A pokud o medu pochybujete, zde si můžete přečíst, co všechno umí. Je to skvělá potravina, kterou můžete využít všemi možnými způsoby, jedním z nich je, že si z medu a kokosového oleje uděláte masku na vlasy.

 

Mírně rozehřejte plotýnku, vyberte si menší hrnec s pořádným dnem a dejte do něj jednu lžíci medu a jednu kokosového oleje. Tyto dvě ingredience pořádně smíchejte, a nechte rozpustit. Tento úžasně vonící mix si opatrně aplikujte na celé vlasy. Nechte 15 až 20 minut působit a můžete smývat, a užívat si krásně lesklou hřívu. Pokud však nemáte nějak zničené vlasy, použijte menší množství masky a nechte ji působit jen chvíli. Bonusem je, že vám budou vlasy nádherně vonět po medu a kokosu!

 

Kávový peeling

 

Peeling lógrem z presovače či překapávače a koneckonců i z turka je výborný na zadní partie, které mají tendenci ochabovat a obalovat se podkožním tukem a celulitidou. Tajný tip kosmetiček je i peeling obličeje, ten však musí být prováděn velmi jemně, protože namletá kávová zrnka jsou velmi ostrá a hrubá. Ideální je smíchat kávu s trochou medu, potom bude peeling nejen proti odumřelým buňkám a na zpevnění a oživení pleti, ale i proti stárnutí, bakteriím a jizvičkám. Navíc je hmota ze zlatého medu a hnědé kávy neuvěřitelně krásná.

 

Proti kruhům pod očima

 

Kruhy pod očima se nevyhýbají nikomu a čas od času jimi trpí i celebrity. Pokud nemáte zrovna čas na dostatek spánku a potřebujete se kruhů zbavit, existuje rychlá a snadná metoda. Do oblastí pod očima vmasírujte oční krém s obsahem vitamínu C. Ten umí stahovat cévky pod kůži a kruhy tak nejsou příliš vidět. Případně se vyplatí i krém, který obsahuje retinol či kyselinu hyaluronovou. Retinol dokáže kůži zahustit a kyselina hyaluronová stimuluje tvorbu kolagenu, který kůži vypne. Po celý den pak dodržujte pitný režim, v ideálním případě pijte i pravý zelený čaj.

 

Problém se suchou pletí a nanášením makeupu

 

Pokud máte potíže se suchou pletí, která se navíc po nanesení make-upu ještě zešupinatí, zkuste místo drahých krémů, které jsou plné chemikálií, něco více přírodního. Kupte si přírodní kokosový olej, který brání pleti ve vysoušení a obsahuje i mastné kyseliny, které jsou přirozené pro lidskou pokožku. Ideálně tento olej nanášejte pravidelně na pleť, například před spaním, aby se pokožka přes noc vzpamatovala a ráno jste již s nanášením make-upu neměla nejmenší potíže.

 

Pro krásné zuby

 

Pravidelnou péči vylepšíte tím, že si vyrobíte vlastní směs na čištění zubů. Tu připravíte smícháním 4 lžic jedlé sody a půl lžičky usušeného zázvoru. Přidáte několik kapek mátového oleje a jednu lžičku mořské soli. Tímto zuby krásně vybělíte a díky zázvoru navíc i desinfikujete dutinu ústní. Navíc posílíte i dásně, a to už při pravidelném užívání dvakrát týdně. Samozřejmě se ale nevzdávejte zubní pasty, která by měla neustále figurovat v běžné hygieně.

 

Proti celulitidě

 

Pokud máte potíže s celulitidou, zkuste smíchat obyčejné tělové mléko s mletou kávou. Touto směsí pečlivě masírujte postižené oblasti alespoň několik minut. Pro co nejlepší výsledek lze k masírování jednotlivých partií použít i speciální masážní kartáč proti celulitidě. Kromě toho lze zkusit i kávový peeling, který zlepšuje prokrvení pokožky. V kombinaci s následnou masáží pomocí kartáče je výsledek ještě efektivnější. je však nutné v proceduře vytrvat i měsíc, než jsou znát první výsledky a celulitida začne pomalu ustupovat. Nejdůležitější je ale hlavně pravidelný pohyb a detoxikace organismu.

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

Jak se naučit pracovat se špatnou náladou

1/3
Please reload

Please reload

© 2016 Zdravota.cz