• redmv

Jak na psí chlupy v domácnosti?

Sdílí s vámi váš pes domácnost? Pak pravděpodobně celoročně bojujete s psími chlupy, které se vyskytují téměř všude. Nejen v období línání, ale po celý rok ztrácí většina psů srst, a to i tehdy, pokud se o ně pečlivě staráme a mají tu nejlepší výživu. Klid mají snad jen majitelé naháčů. Některá plemena línají méně, ale je to podobné jako u lidských vlasů, jejich průběžnému vypadávání se také nevyhnete. Co s tím?


Oholit psa se nedoporučuje, pokud se samozřejmě nejedná o plemeno, kterému to sluší. Chlupy bude ztrácet stále, jen budou menší a ostřejší, snadno se do všeho zapíchnou, a navíc váš pes nebude vypadat zrovna skvěle. Zkuste některé z úklidových pomocníků, kteří vám boj se zvířecími chlupy usnadní.


Pokud vlastníte psa, bez vysavače se neobejdete. Lepší než nějaký obyčejný bude výrobek s co nejvyšším výkonem. Existují dokonce speciální vysavače a nástavce, určené na zvířecí srst a péči o ní. Zkuste navyknout pejska od mala na vysávání srsti, a po vysátí bytu může přijít na řadu on. S obyčejným nástavcem to ale nezkoušejte. Existují ale nástavce, které srst vyčesávají a uvolněné chlupy ihned vysají. Navíc nejde jen o chlupy, v psí srsti se vyskytují roztoči, prach, parazité a různé nečistoty. Úplně nejlepší je mít na vysávání psích chlupů zvláštní vysavač. Pokud máte doma celou smečku, určitě se vyplatí. Na krátké psí chlupy, které se všude zapichují, běžný vysavač mnohdy nestačí. Zde přichází na řadu mokrá cesta. Vhodný je parní čistič nebo extraktor.


Další nutností je dobrá pračka. Vybírejte pokud možno nějakou s Pet programem, speciálně určeným na odstranění chlupů, vlasů a větších nečistot. Vychytávkou pro starší pračky může být přidat k prádlu kousek molitanu, třeba houbičku na mytí nádobí. Ta zachytí během praní uvolněné chlupy, místo aby se opět usadily v prádle.


Určitě je dobré mít po ruce válečky na chlupy s lepící plochou, kterými stačí párkrát přejet po oblečení, a zachytí všemožné nečistoty a prach. Hodit se mohou i na potahy v autě nebo na sedací soupravu. V případě nouze může posloužit i izolepa.


Dalším skvělým pomocníkem při úklidu je elektrostatická rukavice, která odstraní chlupy i z hůře dostupných míst. Samy se na ni nalepí díly vrstvě s elektrostatickým nábojem. Rukavici můžete vyprat a použít opakovaně.

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Alobal

1/2