• redkf

Myšlenky a jejich vliv na náš život


Jsme tvořeni z velké části z vody. Může být nositelem informací? Můžeme jí dát nějaký charakter pouhou myšlenkou? Můžeme se tak sami jemně měnit a utvářet?


Stejně tak, jako světlo přenáší informaci, může i voda být jejím nositelem. V to věřil doktor Masaru Emoto, který vodě věnoval celý svůj život a během jeho vědecké kariéry se mu podařilo vyfotografovat to, jakým způsobem voda mění svou strukturu v závislosti na vnějších faktorech, kterými v tomto případě byla slova, hudba, emoce či modlitby.

Nejen, že se mu potvrdila hypotéza, že voda může být nositelem informace, ale také se mu podařilo pořídit snímky vodních krystalů tak, že jsou už samy o sobě uznávaným dílem. Do jaké míry se dá ale mluvit o vědecky ověřeném výsledku je otázkou, protože pokusy, které doktor Emoto prováděl, rozhodně neměly charakter klasického vědeckého výzkumu. Jeho první práce skutečně vznikly jen na základě laického zájmu o vlastnosti vody. Nutno však uznat, že jeho práce nabízí nový úhel pohledu.

"Tyto poznatky poukazují na to, že jsme sami tvůrci našeho vlastního života. Svůj život utváříme tím, jak myslíme, jak mluvíme, jaký zaujímáme postoj – protože to vše jsou výrazné vibrace a energie, které mají vliv na realitu, kterou zažíváme," tvrdil Emoto. Další z pokusů, které Emoto provedl byl ten, že do dvou karaf nasypal rýži a nalil k ní vodu. Jednu z karaf označil negativně laděným nápisem, a také ji ovlivňoval negativními myšlenkami, negativními vibracemi. S druhou postupoval opačně, působil na ní pozitivně. Na konci tohoto svého pokusu zjistil, že negativně ovlivňovaná voda obsahovala plíseň a rýže se zabarvila na černo, zatímco ta pozitivně ovlivňovaná byla čirá a čistá. Jak už bylo řečeno, výzkumy nebyly vědeckého charakteru. Ostatně ten s rýží si můžeme vyzkoušet doma každý sám, a uvidíme co nám vyjde!

Masaru Emoto a výsledky jeho práce jsou už delší dobu předmětem sporů vědců i laiků z celého světa, v čem s ním však souhlasíme my? V tom, že ať má pravdu nebo ne, všichni bychom měli zvažovat své myšlení a jednání tak, aby bylo pozitivní. Protože to se v našich životech projevuje zcela určitě.

2 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1/2