• redvr

O kráse, módě a životě s modelkami Kateřinou a Petrou

Petra a Kateřina jsou úspěšné modelky na světové úrovni. S námi si popovídaly nejen o životě modelek, kráse a zdraví, ale i o tom, jaké to je pracovat společně jako sestry – dvojčata.


Život modelky je náročný – stres, časté cestování a celý den na nohou. Umíte odpočívat? Jaké jsou vaše oblíbené formy relaxace?

Petra: Odpočinek přijde vždy po práci hlavně kvalitním spánkem, při tom si nejen tělo, ale i mysl odpočine nejvíc... Po dlouhém stání na nohou mám ráda masáž, anebo jen tak si na chvíli lehnout s knížkou a relaxovat při pěkné muzice.

Kateřina: Relaxovat můžeme i aktivně, ale předně je důležitý kvalitní spánek. Takže doplním nejdříve energii spánkem, a pak hurá sportovat. Ráda běhám a při mých možnostech proběhnout se, nebo jogging kolem moře, je to nejlepší způsob aktivní relaxace, tedy pro mě rozhodně. Zdravě se unavím a zároveň naberu novou energii. Další pro mě významnou relaxací je jóga a vše co s jógou souvisí – praktiky dýchaní, meditace, cvičení. No a samozřejmě masáž a různé druhy příjemného relaxu, ať už procházka v přírodě, čtení knih nebo zhlédnutí pěkného filmu, a k tomu sklenka vínka nebo dobrého pivečka, to si pak dám s chutí.


O modelkách často kolují zvěsti o radikálních dietách. Jaký je váš recept na to být fit a zároveň zdravé?

Petra: Být fit a zároveň zdravá je hlavně o stravě a o pohybu. Mám ráda zeleninu, ovoce a luštěniny, rýži a jine cereálie, nejím maso. Občas si jdu zaběhat, ale spíš se snažím se každý den projít, než jezdit městskou dopravou. Diety nedržím, myslím, že ani není třeba, pokud člověk jí pravidelně a sportuje. A pokud si občas dopřejeme trochu sladkého a sklenku vína... nic se neděje.

Kateřina: Moje druhá odpověď úzce souvisí s první, co se týče receptu na duševní a fyzické zdraví. Strava je na předních místech, co se týče důležitosti, troufám si říct, že i na prvním. Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Dieta ale v mém případě rozhodně neznamená nejíst, jak je tomu bohužel u hodně lidí, kteří „drží diety", a to nejen u modelek. Kdo chce zdravě žít, musí zdravě jíst a doplňovat tekutiny. Čistá voda a zeleninové či ovocné šťávy by měly být každodenní součástí. Strava potom energeticky výživná a bez přidávaných nepřírodních cukrů a sladidel, syrová či lehce zpracovaná. Zaleží však, co každému vyhovuje. Jsem spíše vegetariánka, příležitostně vegan, a tak jím cereálie, luštěniny, hodně zeleniny, semínka a ořechy. Vše, co nám příroda nabízí, se nachází v mém každodenním jídelníčku. Také zaleží v jakém klimatu se nacházíme a tak dále. Přizpůsobit se co nejlépe příslušným podmínkám, a to je dnes již mnohem více dostupné.


Jakými denními rituály se udržujete stále krásné?

Petra: Můj denní rituál je vlastně takový přirozený moment, který není ničím zvláštní... Ráno sklenice vody, ovoce a cereálie k snídani na energii. Kosmetiku (pleťové vody a krémy na obličej) používám jen přírodní, bez chemikálií. Pohyb a sportovní aktivity, čerstvý vzduch a hlavně smích a pozitivní mysl určitě přidají na kráse.

Kateřina: Ráno se na sebe usmát do zrcadla a říct si něco pěkného, pozitivního pro začínající den, dělá divy. Vstát s předstihem a začít tak den v klidu a s časem na snídani, než člověk rozjede denní aktivity. V době volna si zacvičit, projít se na čerstvém vzduchu. Pečovat o svou pleť, vlasy a tělo nejlépe přírodními produkty a večer pleť vždy zase dobře vyčistit.

Co je podle vás krása? Jakou radu byste daly našim čtenářkám a čtenářům pro nalezení vlastní krásy a spokojenosti?

Petra: Krása má spoustu podob, vnitřních a vnějších. Krása je přirozenost, krása je světlo, které člověk vyzařuje, krása je vnitřní energie, která z vás vychází... Myslím, že člověk se musí cítit dobře sám se sebou a být šťastný uvnitř, a pak se o sebe starat i navenek.

Kateřina: Krása má mnoho podob, tvarů, vůni, chutí. V čem chceme nalézt krásu, tam ji nalezneme. Krásu můžeme nejen vidět, ale především cítit, dotýkat se jí, být její součástí, pokud to dokážeme vnímat. Je všude kolem nás a je spojená s láskou k sobě samým a k druhým. K věcem kolem nás, ke zvířatům, k přírodě. A moje rada? Především mít rád sám sebe, být zodpovědný za své činy a umět si tak vážit sám sebe, pak člověk nalézá vnitřní klid, spokojenost a rozdává ji tak kolem sebe.


V poslední době se objevují „plus size" modelky. Co si o tomto trendu myslíte? Jak ovlivňuje svět modelingu jako takový?

Petra: Myslím, že to je takový trend, aby se ukázalo, že ne všechny jsme štíhlé a vysoké, a myslí se tím tak i na ostatní ženy, které můžou ukázat svět módy i z jiné strany, z té běžné, u které nezáleží na velikosti oblečení. Ale nemyslím si, že to svět módy nějak ovlivňuje, jak vidíme, na přehlídkových molech jsou stále nepřirozeně hubené modelky a tak to bude i nadále.

Kateřina: Myslím si, že ve světě jsou oblíbené už delší dobu a je to samozřejmě logické a správné. Všichni lidé nevypadají jako „modelky" a chtějí být součástí módy, módních trendů... Ženy plnějších tvarů jsou stejně krásné, žena může byt krásná v jakékoliv „size", pokud o sebe pečuje celkově.


Často pracujete společně a trávíte tak spolu spoustu času. Jaký je váš návod na udržení hezkých sesterských, rodinných a vůbec mezilidských vztahů?

Petra: Je to moc fajn, když s Káťou pracujeme společně. Je to vždy příjemné podělit se o zkušenosti, hlavně při cestovaní, člověk se necítí sám a vždy si to užíváme tak nějak po svém, v našem světě, a hodně se nasmějeme, hlavně při natáčení. Návod ani nemám, když máte někoho upřímně rádi a ještě s ním můžete pracovat, tak asi vše zaleží na dobré domluvě, spolupráci. Hlavně máte radost z toho, že máte vedle sebe někoho blízkého z rodiny. Toho já si moc vážím.

Kateřina: Dnešní uspěchaný svět, stres a vlastně veškeré dění, nás velmi ovlivňuje. Když je spěch, náročné podmínky a únava, člověk reaguje často jinak, než někde na společné dovolené, to je jasné. V takovou chvíli je dobré si uvědomit, že se cítím tak či onak, a na chvíli se třeba zastavit, nadechnout se a uvědomit si sám sebe, dokázat se nějakým způsobem uvolnit. Já si samozřejmě velmi vážím toho, že netrávím všechny pracovní cesty a pobyty sama, a tak si to vždy dokážu o to lépe užít a společně vychutnat jak práci, tak potom veškerou radost s tím spojenou.Zajímáte se o alternativní medicínu a duševní zdraví? Jak tuto znalost využíváte v každodenním životě?

Petra: Ano, zajímám, a věřím, že spousta záležitostí týkajících se zdraví se dá alternativní medicínou léčit. Mě osobně vždy pomohla čínská medicína, různé bylinky a přírodní vitamíny jak na posílení imunity, tak na dodání energie. Používám některé produkty často a cítím se po nich celkově lépe.

Kateřina: Ano zajímám, ráda čtu zajímavé články, časopisy a knihy spojené s těmito tématy. Snažím se tím řídit, a když si pak v určitých situacích uvědomím, jak skvěle (a velmi logicky) to funguje a navazuje na sebe, až se nad tím kolikrát pousměju. Přeci jen, ne vždy jednám tím nejlepším způsobem, ale pokud si to uvědomuji, je to dobrý krok k následnému zlepšení. Dá se o tom mluvit velmi obsáhle, ale chci podotknout, že v dnešní době se už více obracíme na zdroje alternativní medicíny a soustředíme se na základ, původ všech neduhů neduhy a je to velmi dobře.


Jaké je vaše životní krédo?

Petra: Životni krédo? Jít si za svým snem, pozitivní myšleni, věřit sama v sebe, nikdy se nevzdávat a hlavně: s úsměvem jde všechno lépe.

Kateřina: Jedno z mých životních kréd je „co nemám, nepostrádám", a že méně je někdy mnohem více. Soustředit se na konání úkolu postupně a s úsměvem, protože smích je velký léčitel.


1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Alobal

1/2