Majitelka boleslavského Střediska péče o nohu si s námi popovídala o svém oboru, o chybách, které děláme při výběru obuvi a o tom, jak zajistit, aby se nožky malých dětí vyvíjely správně.

 

Úvodem, co je to vlastně podiatrie?

 

Podiatrie se věnuje péči o svaly, klouby a kůži nohou. Na našem pracovišti se zaměřujeme hlavně na chodidla, tomu se říká spíše podologie. Ale obecně pro veřejnost se to většinou všechno skrývá do toho náz...

 

Eva Toulová je mladá česká spisovatelka, režisérka a výtvarnice. Na svém kontě má několik knih, krátkometrážních filmů a uměleckých děl. V roce 2014 uvedla jako scénáristka a režisérka do kin celovečerní film Šťastná, kterému byla předlohou kniha stejného názvu, ze které však, jak autorka sama říká, nezůstalo po šestnáctém přepisování scénáře skoro nic. S námi si popovídala o štěstí, tvoření a lidské hlouposti.

 

Jste šťastná?...

14.08.2015

Před dvěma lety otevřela na pražských Vinohradech dnes populární jógové studio Karma Yoga, procestovala Indii, jezdí se svými žáky na Bali, vede až legendárně fyzicky náročné lekce ve svém studiu, je doktorka čínské medicíny a je matkou tří dětí. Ve svém nabitém programu si našla čas na zodpovězení našich otázek, jak to všechno vlastně zvládá.

Jak vás napadlo založit nové jógové studio?

Jóga je moje láska, je to moje cesta, cíl...

23.05.2015

 

 Jak se známé české zpěvačce daří skloubit kariéru a mateřství? Jak překonává náročná období? Před třemi lety vydala desku Psí hodina a nyní chystá další. Vystupuje s Michalem Horáčkem, má malou dceru a námi si popovídala, jak to všechno zvládá.

 

Jak zvládáte skloubit péči o dceru a kariéru?

 

Myslím, že úplně stejně, jako většina matek, když jim dítě začne chodit do školky. Je to velká pomoc, najednou máte poměrně dost času, kd...

 

O cvičení a zdravém stravování koluje internetem řada článků a zaručených rad. Jak ale vypadá tento životní styl v praxi? O tom si s námi popovídala bloggerka Klára.

 

Co vás přivedlo ke cvičení a zdravému stravování?

 

Co se týče cvičení, nikdy jsem nechtěla směrovat změnu svého těla tudy. Chtěla jsem se spíš zaměřit na změnu jídelníčku. Nebylo to ale vůbec jednoduché. Jsem vážně milovník jídla, hlavně sladkých dezertů. Postupně...

DALŠÍ >

Please reload

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci