Tanečnice a lektorka tance Manuela: "Je úžasné, jak mi mé klientky rozkvétají před očima.&quot


Krásná tanečnice Manuela prozradí, jak se udržuje ve formě, co radí klientkám a jak to dělá, že jí to vždy tak sluší.


Jak vypadá váš taneční den?


Můj taneční den je v podstatě běžný den. Učím tanec 4x v týdnu. K tomu mám plný úvazek na ZUŠ a plynně proplouvám z jednoho do druhého. Mám volná dopoledne, která trávím venčením pejska, posezením s kamarádkami při kávě a nejčastěji přípravou na lekce. Poté přejíždím do místa mé práce, dojdu si na oběd a od 12:45 do 17:15 učím děti hrát na housle, klavír a klávesy. Následuje přejezd do místa bydliště, kde máme s kolegyněmi tanečnicemi studio a tam trávím večery cca 18:15 – 21:00 výukou lekcí orientálního tance a arabského flamenca. Spát chodím okolo jedenácté hodiny, když jde vše hladce a nemusím řešit například organizaci tanečního vystoupení nebo maily s tím spojené.


Co si dáváte při trénincích k svačině?


Bezprostředně při tréninku piji spíše jen vodu, běžně 1 -2 litry, záleží na délce tréninku. Když je větší pauza, tak upřednostňuji k svačině ovoce, protože je lehké a obsahuje přírodní cukr, ten dodá energii. Po tréninku si ráda dám kuřecí maso se zeleninou nebo jen zeleninový salát, dle míry hladu.


Jaké rady dáváte klientkám, aby se udržely fit?


Prvotní je dobrá nálada, myslet pozitivně, jít dopředu na trénink s tím, že se těším, i když se mi zrovna nechce moc hýbat. Člověk se do toho snáze dostane. Další věc je strava. Nezatěžovat organismus přebytečným tukem a cukrem, jíst pravidelně a hlavně nehladovět. Tělo, aby správně fungovalo, potřebuje všechny složky – tuky, cukry, vitamíny, minerály atd., jen je dobré vědět, odkud ty správné složky čerpat. A samozřejmě je důležitá i pravidelnost tréninku a dostatečný spánek. Klientkám doporučuji přidat k tanci jógu. Je to jeden z nejlepších prostředků, jak posílit tělo a uvolnit ducha.

Co je podle vás při cvičení a pohybu nejdůležitější?


Rozhodně dýchání, vůle, objevit v sobě radost a uvolnění, které pohyb přináší. S tím jsou spojené všechny věci, o kterých jsem mluvila v minulé otázce.


Jak vypadá vaše denní kosmetická rutina?


Každé ráno a večer používám čistící krém 3v1 a hydratační krém s vysokým obsahem minerálů a vitamínů. Líčím se denně. Používám podkladový make up, pudr, trochu tvářenky, tužku na obočí, řasenku a občas dle příležitosti stín a tužku na oči, jemnou rtěnku nebo lesk.


Co pro vás znamená tanec?


Tanec je můj život, má radost, moje vyjádření, seberealizace, něco co je jen mé. Tanec mi dodává energii a pomáhá překonat nesnáze. Je to prostředek jak dělat radost ostatním, nejen na vystoupení, ale především mým klientkám. Je úžasné, jak vám na lekci kvetou před očima, protože dělají něco pro sebe.


Co pro vás znamenal uplynulý rok a s čím vstupujete do roku nového?


Minulý rok mi něco vzal, něco ukázal a také dal víru sama v sebe. Do nového roku vstupuji se změnami v osobním i pracovním životě. Jdu vstříc lepšímu životu, s nadějí, vírou a láskou...co víc si přát.


http://www.manueladance.cz/index.html

http://www.oazaorient.cz/index.html

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz