Vincentka

Vincentka je léčivá minerální voda s vysokým obsahem fluoridů a kyseliny borité. Pomáhá regenerovat tělo člověka po fyzické práci, sportu a pobytu v horkém prostředí, je tedy vhodná po aktivitách, při nichž se člověk hodně potí. Jedná se o nejznámější z pramenů v lázeňských Luhačovicích.


K čemu slouží?

Vincentka má spoustu léčivých účinků. Díky svému složení pomáhá rozpouštět hleny v dýchacích cestách, střevech a žaludku. Využívá se při onemocnění dýchacích cest, hlasivek, při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, cukrovce a chronickém zánětu slinivky. Vincentku lze ale i užívat jako prevenci zubního kazu u dětí, nebo jako prostředek nápravy po alkoholových excesech.


Jak se Vincentka používá?

Vincentka by se měla podávat nalačno a to dvakrát denně – ideálně před snídaní a před večeří. Používání Vincentky by se další půlhodinu nemělo nic pít či jíst. Celková pitná kúra by měla trvat nejdéle 20 dní. Vincentka se může pít studená i ohřátá. Používá se především při kloktání, ale může se s ní zapíjet káva či alkohol.

Vincentka také dobře poslouží jako zálivka do zeleninových salátů.


Jaké má Vincentka složení?

Vincentka je minerální voda z přírodního zdroje, která je silně mineralizovaná, jódová a uhličitá. Obsahuje především ionty sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, chlóru, jódu, lithia, fluoru a také železa, které je ale před stlačením do láhve odstraněno.


V jaké formě ji může zákazník najít?

Vincentka se neprodává pouze ve formě vody v lahvích, v současné době ji můžeme v obchodech najít i v podobě zubní pasty, sirupu, pastilky, koncentrátu či nosního spreje.


Pro koho je Vincentka vhodná?

Vincentka je vhodná pro děti, těhotné ženy i rekonvalescenty. Osoby s onemocněním ledvin či otoky dolních končetin by se před užíváním měly poradit se svým lékařem. Užívat Vincentku by rozhodně neměly osoby se selhávajícími ledvinami.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz