Péče o pleť podle profesionální kosmetičky


Krásná kosmetička Tereza Kořínková vám poradí, jak pečovat o pleť přes zimu, na co si dávat pozor a prozradí také svou denní kosmetickou rutinu.


Jakou péči byste doporučila na zimu?


V zimním období je pleť velmi namáhána.


Kvůli změně teplot při přechodu ze zimy do tepla působí je zvýšena produkce mazových žláz, proto na pleti můžeme v zimním období pozorovat tvorbu akné, hlavně pak v místech nošení čepic a šál, kde se pleť více potí (čelo, brada a spodní čelist).


Mnoho klientek používá přes zimu hydratační krémy, myslí si, že je jejich pleť je dehydrovaná, ale je to právě naopak.

Při používání hydratačního krému na pleti zamrzají kapičky vody, tím můžou popraskat žilky (ektázie) a pleť se díky přítomnosti vody vysuší, spálí a začne šupinatět.

V zimním období používejte pouze výživné krémy bez hydratace a vodu doplňujte pravidelným pitným řežimem 1,5 - 2 litry vody nebo čaje.


Co mají dělat majitelky dehydrované pleti?


Majitelky dehydrované pleti jsou, dle mých zkušeností, velmi pracovně vytížené, pracují v klimatizovaném prostředí, a s oblibou pijí velké množství kávy, která odvoďňuje. Dehydrovaná pleť je křehká a tenká, říká se jí také papírová pleť. Svým klientkám doporučuji kupovat si velké lahve s vodou, kterou mohou mít stále po ruce, spíše než aby si chodily pro vodu do skleničky. Nejdůležitější je dostat do těla vodu. Dále je velmi důležitá doplňková péče: hydratační sérum a krém.

Výborným hydratantem je přípravek Hyaluron od značky Alcina: jde o nový pleťový přípravek gelové konzistence, přináší extra porci hydratace pro vypnutou a hladkou pleť. 2.0 = pokročilejší forma kyseliny hyaluronové. Díky velkým a malým molekulám bude pokožce poskytnuta optimální hydratace. Pleť získá mnoho vlhkosti, může tak lépe hospodařit s vodou, a tím okamžitě zjemnit malé vrásky. Jde o nejprodávanější přípravek na hydrataci a doporučuji ho z vlastní zkušennosti. Možnost prodeje u mne na provozovně.


Jaký je největší hřích na pleti?


Pro mě je největší hřích na pleti (a vnímám to stále kolem sebe) kontakt špinavých rukou s obličejem. Mnoho klientek má díky tomuto zlozvyku problémy s pletí, jsou zvyklé si (například kvůli nervozitě) sahat kdykoliv na obličej. Přes den nachytáte kvůli kontaktu s penězi, metrem (mé oblíbené upozornění je připomenout mastnou tyč), podáváním rukou a osahávání různých předmětů, miliony bakterií. Při sáhnutí na obličej nebo na rozškráblý pupínek jim dáváte možnost tvořit záněty, akné, ale další a i vážnější problémy s pletí.


Co si myslíte o tzv. ,,vymačkávání pupínků,, které si tolik žen nedokáže odpustit?


Vymačkávání pupínků je metoda pro pleť velmi drastická. Mým klientkám radím nemačkat si pupínky z více důvodů. Nejenže většina klientek si pupínek řádně nedomáčkne, a poté vznikne nepěkný zánět, ale důležitá je i hygiena, čímž myslím nemačkat pupínky nehty, pod kterýmy, i po umytí rukou, zůstavají bakterie. Mačkat pouze s papírovými ubrousky, které nenadělají tolik škody a není na nich tolik bakterií. V dnešní době máme i jiné, mnohem účinější a bezbolestné metody, jako je například ošetření ultrazvukovou špachtlí. Pleť se neporušuje a pupínek je působením vody a ultrazvuku z póru jednoduše vypláchnut. Jde o nejšetrnější metodu čištění pleťi, která je sterilní. Proto by se klientky měly odevzdat do rukou profesionální kosmetičky.


Co si myslíte o přírodní kosmetice?


Přírodní kosmetiku preferuji. Nezatěžuje pleť a nepoškozuje buňky a buněčnou membránu. Přírodní kosmetika bývá vyráběna v maximální symbióze s přírodou. Nevyužívá chemických syntetizátorů, parabenů, a konzervantů, používá suroviny získané z kontrolovaného ekologického zemědělství či dokonce z volné přírody. Moje oblíbená je česká značka Karel Hadek, která používá pouze přírodní zdroje a dělá svoji práci s přesvědčením, že přírodní materiály, které je nutno využívat s respektem, jsou velmi účinné. Proto se v kosmetice objevují kombinace různých rostlinných složek, které na pleť působí blahodárně. Velké další plus je, že svoji kosmetiku netestují na zvířatech a testovány na nich nejsou ani suroviny v ní použité. Toto spojení je pak účinnou a šetrnou volbou pro jakýkoliv typ pleti, takže přírodní kosmetiku rozhodně ano.


Líčit se každý den nebo ne?


Tato otázka je na každé ženě a dalo by se i říct, že odpověď na ni je velmi obsáhlá. Když vezmeme v potaz, že v dnešní době jste při každé události a pohovoru souzeni podle vzhledu, tak bych napsala, že ano, je důležité být reprezentativní a sebevědomá díky kamufláži. Je to ale velmi povrchní záležitost dnešní doby; proč posuzovat člověka podle vzhledu, místo toho, co má uvnitř sebe, čímž mám na mysli samozřejmě osobnost. Jste-li zvyklá na přirozennost, proč si zbytečně ničit řasy, nanášet zbytečně moc make-upu, pod kterým se v letním období pleť potí a díky rozevřeným pórům zanáší? Zároveň musím podotknout, že make-up v tenké vrstvě slouží jako bariéra před vnějšímy vlivy a bakteriemi. Nejdůležitější je se vždy řádně a pečlivě odlíčit přípravky, které vyhovují Vaší pleti. I já převážně volím pohodlnost a úsporu času a nebojím se ukázat svou přirozennost, kterou i můj partner má nejradši, ostatně jako většina mužů. Takže tuto otázku bych uzavřela tím, že je to na každé ženě, jak se cítí.


Jaká je Vaše denní kosmetická rutina?


Má denní kosmetická rutina začíná zazvoněním budíku. Samozřejmě je důležitá hygiena, jak ústní, tak i celého těla. Po ránu sprcha na probuzení, vyčištění úst a omytí obličeje čistící pěnou značky Alcina, nanesení tenké vrstvy make-upu, lehké zdravíčko, a etěnku volím většinou tělové barvy. Po práci se vždy odlíčím, je to opravdu základ, řádně odlíčit pleť. Používám opět odličovací pěnu, Hyaluron 2.0 na doplnění hydratace pleti, nanesení gelového očního krému na ochlazení a regeneraci unavených očí a na závěr nanesu výživný mastnější krém, který vyhladí drobné linky a pleť vyživí.


Jaká ošetření nabízíte a co od nich mohou klientky očekávat?


Klientky v mé provozovně mohou najít klidné a čisté relaxační prostředí. Mohou očekávat individuální přístup a profesionální poradenství přímo pro jejich typ pleti. Mají na výběr značku přírodní kosmetiky Karel Hadek, ale i klinicky testovanou péči Alcina, které jsou obě vysoké kvality, čistě přírodní a nejsou testovány na zvířatech. Klientkám, které si přejí být krásné a chtějí zvednout sebevědomí, můžu nabídnout líčení dekorativní kosmetikou značky Alcina. Karel Hadek je česká čistě přírodní kosmetika a navíc cenově přijatelná. Alcina je německá klinická kosmetika, která si zakládá na vysoké kvalita všech produktů a řadí se jako nadstandartní kosmetika. Každý balíček zahrnuje odlíčení pleti, úpravu obočí, peeling a hloubkové vyčištění pleti ultrazvukovou špachtlí Bt-micro, pomalou intenzivní masáž dekoltu a obličeje, nanesení masky dle typu pleti a nanesení krémů a sér dle typu pleti a vše je završno intenzivní masáží hlavy. Klientky po ošetření mohou očekávat zázrak. Pleť je jemná, vyčištěná, prozářená, bez zarudnutí, vyživená, hydratovaná, uvolní se svalové napětí obličeje, vyhladí se jemné vrásky a důležitý je i psychický odpočinek klientky. Kosmetika je zde i pro muže, kteří si přejí zbavit se nepěkného akné, vypadat mladě a pěstěně. Podle toho, že práci dělám s láskou, vypadají i ceny kosmetických balíčků.


Ceny služeb a balíčků naleznete na stránkách www.terryroot.cz

J

e velmi důležité investovat do relaxace a pěstění své pleti a těla, které Vám to jednou rádo vrátí....


Mé motto: Vaše péče je mojí inspirací, Vaší krásou jste Vy samy...

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz