Nikdy není pozdě...


Češi se dožívají průměrně asi 77 let. Přepočítáno na dny je to přibližně 28 105 dní, hodin je to 674 520, a my z tohoto počtu prospíme asi 224 840 hodin... Tím nechci říct, že se máte ošidit o spánek a využít získaný čas jinak, chci jen zdůraznit, že každá hodina, každá minuta a jistě i každá vteřina v životě se počítá, a že čas je našim velkým bohatstvím.


Pokud máte pocit, že už vám „ujel vlak", a že jste v životě nedokázali to, co jste chtěli, zastavte se na chvíli. Je na čase udělat dvě věci. Za prvé si napište seznam věcí, o kterých si myslíte, že se vám v životě povedly. Ano, prostě napište seznam svých úspěchů a nebuďte na sebe příliš přísní, jen se hezky pochvalte. Až budete mít hotovo, udělejte věc druhou: začněte. Ať už máte pocit, že vám ujel vlak s čímkoliv – s diplomem, s vysněnou postavou, s kariérou, s partnerem, ale i s tím začít sportovat, kreslit, psát, prostě s čímkoliv, uvědomte si, že nikdy není pozdě a že nikdy nejste moc staří na to žít svůj sen.


Váš čas


Čas je sice našim velkým bohatstvím, ale to neznamená, že nyní už je pozdě začít s tím, co jste chtěli v životě dokázat. Naopak TEĎ je ta nejlepší chvíle. Pokud to myslíte vážně a vážně chcete začít ve vašem životě něco nového, je na vás, jak novou aktivitu zakomponujete do vašeho života. Na novou činnost si musíte totiž vyhradit čas a předem si naplánovat, jak svého cíle dosáhnete. Plán se může zdát ze začátku trochu dětinským, ale později ho oceníte, bez plánu byste se totiž mohli točit v kruhu a nakonec se nikam neposunout. Zásadní heslo však zní: Začněte teď a nikdy, NIKDY, nepřestávejte. Dostanete se tam, kam chcete, jen nikdy nepřestávejte.


Pomocníci


Dokumentuje, co to jen jde! Hubnete? Pište si ubývající centimetry, anebo ještě lépe, porovnejte se na fotografii nyní a po dosažení cíle, to je jeden z nejsilnějších motivátorů! Snažíte se získat doktorát? Sepište si povinnosti a postupně odškrtávejte. Chcete si našetřit milion? Počítejte každou ušetřenou korunu. Chcete procestovat svět? Foťte, pište si cestovní deník, škrtejte na mapě místa, která už jste navštívili, je toho spousta, ale důležité je vidět výsledek, vědět, co už jste dokázali a znát cestu, kterou jste si prošli.


Motivační hesla


Pokud potřebujete na své cestě pomocníka, současný trend – motivační hesla, vám rozhodně pomohou. Jeden z mnoha oblíbených je: „If you keep going, You will get there", který by se dal přeložit jako „Pokud dál půjdete, dostanete se tam".


Zajímavosti


A pokud pořád nevěříte tomu, že nikdy není pozdě, vzpomeňte si na nyní už stoletého maratonce a rekordmana, který v osmdesáti začal trénovat běh, jmenuje se Fauja Singh a obdivuje ho celý svět. Namotivuje vás také, že Howard Schultz byl 242x odmítnut bankami, dokud se mu nepodařilo prosadit svůj plán a rozjet ve velkém Starbucks, koncept Disneylandu musel být 302x zrušen, aby se na 303. povedl a J. K. Rowlingové zase po několik let nechtěli vydat Harryho Pottera...

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz