Laura Janáčková: "Nejčastější chybu ve dělají ženy už při výběru parntera."


Sedm otázek pro známou českou sexuoložku, úspěšnou autorku několika knih, z nichž poslední nese název Muži chtějí milenky, onkopsycholožku a zakladatelku oddělení somatopsychiky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.


Vnímáte nějakou souvislost mezi tím, jak lidé přistupují k životnímu stylu a jak přistupují ke svým vztahům? Mají lidé, kteří sobě a svému zdraví věnují pozornost, vyrovnanější partnerské vztahy?


Nelze říci, že lidé, kteří věnují pozornost sobě a svému zdraví věnují také stejnou pozornost budování svých partnerských vztahů. Sice by bylo hezké, kdybychom my ženy na první pohled poznaly podle zjevných známek zdraví a úpravy zevnějšku partnera, který nás bude milovat celý život, ale bohužel to tak není. Všichni známe muže i ženy, kteří ve svém životě kladou důraz na svůj zevnějšek, mají propracovaný stravovací systém, pravidelně sportují, ale dlouhodobé vztahy nepreferují . Chtějí si bez závazků užívat, rodina pro ně není prioritou a vztahy provozují spíše užitkově.


Máte nějakou radu pro málo sebevědomé ženy?


Navštivte můj kurz „ Budování sebevědomí" :)


Jakou chybu dělají ženy ve vztazích nejčastěji?


Nejčastější chybou je špatný výběr partnera. Málokdy si totiž uděláme jasno v tom, jakého muže hledáme, jaké jsme, a co od vztahu očekáváme. Často se pak stane, že naše očekávání nejsou naplněna a pozvolna po fázi zamilovanosti přichází odkládání růžových brýlí a spolu s nimi i partnerské neshody.


Jak se udržujete fit?


Slovo fit odráží více tělesnou, kondici, ale myslím, že při mém zaměstnání je důležitější psychická relaxace. Takže pro mě je důležité mít dostatek spánku a mít čas si zajít koupit něco hezkého na sebe. Nepotřebuji adrenalinové sporty, stačí mi cestování do teplých krajin, práce na zahradě, občas si zajít na dobré jídlo a hlavně mít možnost trávit volný čas s rodinou.


Jaký je váš každodenní zkrášlovací rituál?


Je rychlý, ale samozřejmě ve svém věku musím na zvýšení atraktivity pracovat.

Jak hlásá evoluční sexuologie, ženské zkrášlovací rituály umožňují předstírat, že jsme vzrušené – rtěnka, že jsme mladé – sjednocovací tónovací krém, že jsme připraveny na flirtování – zdravíčko, a že máme trvalý zájem – vytrhání obočí do tvaru stříšky. Někdy to i funguje.


Jak se po náročném dni zbavujete napětí a únavy?


Přes den často řeším s klienty zásadní otázky jejich života. Takže mě spolehlivě zbaví napětí diskuse o všem, co není otázkou života a smrti.


Co pro vás znamenal uplynulý rok a s čím vstupujete do roku nového?


Musím říci, že loňský rok jsem si užila. Měla jsem možnost hodně cestovat, stačila jsem vydat 2 knihy, vychutnala si volební kampaň a získala nové přátele. V novém roce pracuji na několika zajímavých projektech, ale ty ještě nemohu prozradit.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz