Kdy pořídit dítěti první mobil či tablet?


Dnešní doba platí za velmi uspěchanou. Děti by navíc chtěly vše hned,ideálně ještě předtím, než to budou mít spolužáci. Kdy přichází vhodná doba na koupi mobilu či tabletu?


Mobilní telefon by dnes dítě mělo mít již při nástupu do školy, nebo ve chvíli, kdy ze školy odchází samo domů. Je to spojeno především s bezpečností, kdy je dítě díky mobilu neustále k zastižení a může například zavolat nebo napsat sms, že dorazilo domů ze školy v pořádku.

Na tom, jaký mobil dítě dostane, závisí spíše finanční situace každé rodiny. Je ale dobré pomýšlet na to, že dítě může ve své nepozornosti mobil někde zapomenout či ztratit a tak není nejlepší kupovat přístroje za několik tisíc. Ačkoli si většina dětí přeje dotykový mobil, zejména pro žáky na prvním stupni je tento typ telefonu absolutně nevhodný. Dítě užívá k ovládání telefonu pouze pár prstů a výrazně si tak buduje svalovou hmotu pouze u nich. Ideální je tedy zvolit mobil tlačítkový a například při postupu na druhý stupeň uvažovat o dotykovém.U tabletu je situace o něco ošidnější. Dítě jej na rozdíl od mobilu nutně nepotřebuje. Vzhledem k tomu, že je tablet ovládán dotykem, je lepší pořídit jej dítěti až na druhém stupni základní školy, právě kvůli rozvíjení motoriky, jak je uvedeno výše. Tablet je také o mnoho křehčí přístroj, než mobil. Je tedy nutné nejdříve dítěti vysvětlit, jak s tabletem zacházet, a pro jistotu opatřit pevnější pouzdro či obal. Dítěti totiž tablet může spadnout a málokterý to bez tvrdého pouzdra vydrží.

Štítky:

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz