Jsou dny, kdy jsou ženy více atraktivní a muži více žárliví


Ženy si každý měsíc procházejí hormonálními změnami, které ovlivňují jejich chování, náladu, ale i atraktivitu a to, jak působí na okolí. Všimli jste si někdy toho, že ženy jsou v určité dny krásnější a jejich partneři ostražitější než jindy?


Ovulační fáze cyklu nastává, když se vajíčko uvolní z vejcovodu a je připraveno na oplodnění, tato fáze trvá asi 2-3 dny, od 12. do 14. dne cyklu. Původně se mělo za to, že ovulace u žen je skrytá, tedy že se nedá poznat, ale výzkumy ukazují, že tomu tak úplně není. Během těchto pár dní je žena schopná otěhotnět a jsou na ní patrné fyzické i psychické změny, které na to odkazují. Několik dní až týden před touto fází jsou ženy vnímány jako celkově mnohem více atraktivní než v neplodných fázích cyklu, je změněná jejich vůně, chůze se stává více femininní, tělo a obličej se jeví jako více souměrný, kůže je vypnutá a zdravější. Ženy samy mají v těchto dnech vyšší sebevědomí, a často, aniž by si to uvědomovaly, jsou ochotnější odhalovat více kůže a flirtovat.


Je jasné, že takové změny mají vliv i na partnery, kteří se (ať už vědomě či nevědomě) stávají v těchto dnech více ostražití a žárliví. Evoluční psychologové vnímají žárlivost jako jistý psychologický mechanismus, jenž se v průběhu evolučního procesu vyvinul coby adaptace pro udržení si vhodného partnera a jako prevence jeho nevěry. Hlídání partnerky v těchto fázích jejího cyklu nezahrnuje pouze žárlivost, ale také vyšší frekvenci monopolizace jejího času, používání majetnických ukazatelů a chování (oblékne jí své oblečení, neustále ji drží kolem ramen, je stále v její přítomnosti atp.), dále muži v těchto dnech také mnohem častěji vystavují na odiv své zdroje.


S takovým zjištěním se dá v každodenním životě pracovat. Pokud si například plánujete důležité rande, naplánujte si jej tak, aby se krylo s vašimi tzv. atraktivnějšími dny. Budete se cítit lépe a i mužům budete vysílat přitažlivější signály a je proto vyšší pravděpodobnost, že rande dopadne podle vašich představ.


Každá žena pociťuje tyto změny s rozdílnou intenzitou a na to, jak moc se různé hormony projeví má vliv také celá řada dalších faktorů jako je momentální psychický i fyzický stav ženy či to jestli bere antikoncepci. Všechny ale každý měsíc procházejí tím stejným a je zajímavé uvědomit si, jak nás i naše partnery mohou ovlivňovat změny hladin hormonů.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz