Hřiště pro seniory

 

V posledních letech se různě po České republice vystavělo několik tzv. "hřišť pro seniory". K čemu taková hřiště slouží a nemůže si na nich senior spíše ublížit?

 

 

Hřiště pro seniory vzniká jako jedna z možností, kde mohou senioři trávit svůj čas. Zábavné zde spojí s užitečným a na několika strojích, která se v rámci hřiště nacházejí, může procvičovat různé části těla.

 

Stroje nejsou koncipovány na zátěž, jako například cvičební stroje v posilovně. Právě naopak, jsou udělány na míru starším osobám. Cviky na strojích jsou jednoduché, nenáročné a spíše než k posilování slouží k procvičení motoriky. Tu právě mnoho starších osob ztrácí, a tak zde mají možnost si ji v rámci několika cviků znovu protrénovat.

 

Kromě motoriky zde senioři procvičují například i správnou chůzi či držení těla a rovnováhu. Stroje jsou navrženy vždy tak, aby unesly váhu seniora a aby byly při cvičení spíše oporou a senior se tak namáhal co nejméně, avšak s co největším efektem.

 

Nejvíce hřišť se nachází v Praze, ale můžeme je najít například i v obci Příbraz, Mladé Boleslavi, Domažlicích a mnoha dalších městech napříč celou Českou republikou.
 

Některá hřiště jsou navíc koncipována jak pro seniory, tak i pro děti, takže za pěkného počasí mohou senioři s vnoučaty vyrazit na takové hřiště, kde si zacvičí všichni.

Tags:

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci