10 tipů, jak si užít krásné počasí


Spousta lidí žije v ustavičném stresu, shonu a kolotoči starostí a povinností. Práce pro ně není zdrojem radosti a naplnění, ale pouze povinností. Mnozí si neoddychnou ani po práci, kdy je čeká starost o domácnost a o děti. Vše se dá zvládnout, pokud si uvědomíme, že nemusíme vše stihnout sami a také pokud si správně rozvrhneme čas, kde se bude střídat práce, odpočinek i čas užít si radostí, které nám život nabízí. Jarní období nás láká k mnoha aktivitám.


1. Procházky přírodou


Rozkvetlá jarní příroda a krásné počasí nás přímo vybízejí k toulkám přírodou. Procházka přírodou osvěží naše tělo i mysl a pomůže nám načerpat energii do dalších dní. Nemusí se jednat pouze o procházky lesem či horským terénem, přírodou může být i území zeleně zahrad či lesoparků ve městech.


2. Zahrádkaření

Zahrádkaření je další z výborných způsobů jak si užít jaro. Pokud ovšem zahrádkář nepěstuje hodně rostlin, náročných na pěstování, jako jsou rostliny na skalce. V tomto případě si užívají náhodní kolemjdoucí pohledu na skalku, naopak zahrádkáři zbyde starost a dřina. Rovněž práce na obrovské zahradě není žádným užíváním si. Užívání si jara zahrádkařením spočívá ve výkonu zájmové činnosti a současně ve spojení s přírodou.


3. Sport

Sport podobně jako zahrádkaření může být skvělou zábavou i tvrdou, vyčerpávající dřinou. Záleží na míře zátěže, individuální kondici a také na důvodu sportování. Sportem si lze užít jaro, pokud ho provozujeme pro radost z pohybu, nikoli pro výkon. Jaro nás láká k provozování sportu venku, může se jednat o běh, in-line bruslení, jízdu na kole, tenis, fotbal a další.


4. Nordic walking

Tím dalším sportem může být nordic walking, zvaný také severská chůze. Výjimečností této pohybové aktivity je její snadná dostupnost, stačí vhodné oblečení a speciální hůlky a také její vhodnost téměř pro každého. Nordic walking může provozovat vrcholový sportovec i člověk s minimální fyzikou kondicí. Nordic walking zapojuje do činnosti až 90 % svalů, díky speciálním hůlkám a technice výrazně odlehčuje dolním končetinám. Nordic walking je radost z pohybu, přírody a mnohdy i ze společnosti. S nordic walking hůlkami může člověk vyjít nejen sám, ale i se svými přáteli. Nordic walking osvěží a navodí dobrou náladu.


5. Výlety po republice

Dalším tipem, jak si užít jaro je poznávat krásy a památky naší republiky. Existuje spousta tipů, kam vyrazit na výlet. Výletem může být návštěva hradu, zámku, naučná stezka a další. Na internetu lze najít hodně možností, stačí si vybrat.


6. Výlety do zahraničí

Podobně jako si vyjet za poznáním krás naší republiky je možné si vyjet za poznáním do zahraničí.


7. Kultura

Jaro si můžeme užít nejen venku. Dalším tipem, jak si užít jaro jsou výstavy, koncerty, divadla a další kulturní akce.


8. Wellness pobyty, masáže, aromaterapie, relaxace

Pokud se rádi necháváte hýčkat či si chcete dopřát relaxaci, masáže, aromaterapie, wellness pobyty jsou pro vás to pravé. Můžete si užít také saunování či pivní lázně, možností je spousta, záleží na vašem výběru.


9. Zážitkové akce nejen adrenalinové

Když se řekne zážitková akce, mnohému se vybaví adrenalinový sport nebo nějaké dobrodružství. Zážitková akce může být úplně jiná, záleží na zájmech. Pro někoho může být zážitkovou akcí návštěva zajímavé přednášky, besedy či workshopu, pro jiného může být zážitkovou akcí taneční zábava či párty nebo sledování sportovních utkání. Posezení s přáteli u sklenky vína či kávy s příjemnou hudbou či jiným zábavním programem je dalším tipem zážitkové akce. Druhů zážitkových akcí je mnoho, záleží na tom, co koho zajímá, co ho baví.


10. Zájmová činnost

Užít si jaro můžete také jakoukoli zájmovou činností. Tím, že děláte to, co vás baví, si užíváte. Může se jednat o docela obyčejnou činnost jako je četba či ruční práce nebo malování a další umělecká činnost. Můžete také relaxovat poslechem vážné hudby. Někdo si rád popovídá u šálku kávy či sklenice piva s přáteli, jiný rád navštěvuje obchůdky a kavárničky v obchodních centrech. Děti si dokáží užívat života, dokáží se radovat i z maličkostí v tom nám mají být příkladem.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz