Proč se máme v létě tak krásně?


Jistě, studenti a děti mají prázdniny a pracující si v tomto období taky alespoň jedny malé udělají, zdá se tedy naprosto zjevné, proč se máme v létě lépe. Víte ale, jaká je pravá podstata tohoto pocitu štěstí ? Co všechno působí na naši psychiku?


První podněty k tomuto lepšímu, radostnějšímu naladění vnímáme už na jaře, zrovna v tomto období mnoho lidí zažívá největší štěstí, protože první zelené lístečky a klidně i jen mírné oteplení a paprsky slunce, které se dostanou pod naši kůži, nás dobijí čerstvou energií.

Když se pak s postupem času začnou zelenat všechny louky, parky, každý kousek trávníku a každá větvička, veškerá tato zelená masa naprosto pohltí všechny naše negativní myšlenky. Ví se dokonce, že pohled na zeleň má blahodárný vliv na naši psychiku, je to barva energie a čistoty.


Dalším vlivem pak určitě bude teplo a světlo, tedy slunce. Věděli jste, že slunce je zdrojem vitamínu D, jehož nedostatek se projevuje únavou, bolestí svalů, depresí, špatnou pamětí a dalšími příznaky, se kterými si mnozí z nás tykáme? Jestli naše únava nebude náhodou způsobena našim připoutáním k počítači a tedy k pobytu uvnitř... Je dokázáno, že slunce jakožto zdroj vitamínu D, a tedy i energie, potřebujeme, určitě využijte každé volné chvíle k pobytu venku!


Většina z nás neodolá a ven se vypraví... pikniky, posezení s přáteli, grilování, výlety, dny strávené na koupališti, skákání na trampolíně, ale i aktivní dovolené jako plachtění, cyklistické dovolené, výšlapy a další způsobují, že se v létě více pohybujeme a tím pádem jsme šťastnější, s pohybem se totiž do těla vyplavují endorfiny.


Mezi dalšími okolnosti, které způsobují, že se máme v létě lépe, jsou také vjemy, které zažíváme na dovolených – znáte to, uklidňující šum moře, místo budíku chechtání racků a namísto ukolébavky cvrkání cikád, zralé voňavé ovoce, žádné povinnosti; zde nemusíme rozebírat, proč se máme na dovolené lépe.


Co je však zajímavým faktem je to, že díky teplejšímu klimatu se nám lépe prokrvují tělesné orgány, a tedy i ty pohlavní, to má za následek lepší fyzickou reakci a lepší sexuální apetit! Je tak dokázáno, že v létě se prostě více milujeme, což také přispívá k pocitům štěstí, uvolnění a k celkové psychické pohodě.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz