Péče o pleť v létě podle profesionální kosmetičky

 

Letní počasí, spousta dobré nálady, koupání, opalování, různých venkovních aktivit, ale také plno nebezpečných faktorů pro vaší pleť. Co je důležité?

 
Hydratace

 

Začnu na úvod svým oblíbeným tématem – pitným režimem, který je v letních měsících pro tělo a stav Vaší pleti nejdůležitější! Pijte 2 - 3 litry denně dle náročnosti letních aktivit. I vaše oblíbená káva a zelený čaj dehydratují pleť, tudíž odvádí z těla tolik důležitou vodu! Po 7 hodině nepijte víc jak po malých sklenkách, ledviny mají již večer sníženou funkci a přebytečná voda se nezpracuje! Jestli tedy po ránu nechcete mít nateklé nevzhledné váčky pod očima, pijte v malých dávkách, aby ledviny stihly vodu zpracovat. Má rada pro krásnou, svěží, vyhlazenou a zdravou pleť, je voda a můj tip na letní drink pro svěží pleť: voda citrón, lístky máty, zázvor a tři kostky ledu.

 
Pleť bez černých teček

 

V létě máme zvýšenou produkci mazových a potních žláz. Díky tomu se na pleti objevují nevzhledné černé tečky a pupínky, které nám na kráse moc nedodají. Snažte si co nejméně sahat rukama na obličej! Důležitá je ranní a večerní očista pleti. Používejte pleťové mléko nebo pěnu, pleťovou vodu na dočištění pleti a na závěr krém s obsahem hydratačních látek.

Jak si udržet krásnou, svěží a čistou pleť? Nabízím proceduru ultrazvukovou špachtlí, která bezbolestně vyčistí vaší pleť do hloubky, odstraní nevzhledné černé tečky bez zarudnutí a podráždění pleti. Více informací o bezbolestném čištění pleti naleznete na stránkách www.terryroot.cz

 

Můj tip: noste při sobě vlhčené ubrousky, které pleť zbaví potu a rehydratují Vaší pleť.

 
Sluneční záření

 

Jste-li majitelkou světlé kůže nezapomínejte na vysoké ochranné faktory 40 - 50 UV a nejlépe voděodolné. Když jdete ven, namažte se! Mějte s sebou krém s ochranným faktorem u dobře se opalujících jedinců 25 - 35 UV faktor a voděodolný. Sluneční záření způsobuje stárnutí kůže, pigmentace, vrásky, dehydrataci pleti a hlavně zákeřnou a obávanou rakovinu kůže. Nadměrným sluněním můžou vznikat na kůži melanomy (zhoubné nádory).

 

Najděte si svůj fototyp:

 

Fototyp I. Bílá, světlá pleť, má lehké poškození, žádný hnědý nádech, vždy se spálí, nikdy se neopálí.

 

Fototyp II. Bílá, světlá pleť, často má lehké poškození, občas má hnědý nádech, většinou se spálí, téměř nikdy se neopálí.

 

Fototyp III. Bílá, světlá pleť, někdy má lehké poškození, má hnědý nádech, někdy se středně spálí, běžné opálení.

 

Fototyp IV. Středně hnědá pleť, zřídka má lehké škody, má hnědý nádech, spálí se málo, opaluje se snadno.

 

Fototyp V. Černohnědá pleť, neobvyklé lehké poškození, často hnědý nádech, zřídka se spálí, opaluje se velmi snadno.

 

Fototyp VI. tmavá pleť, žádné škody, má hnědý nádech, opaluje se velmi snadno.

 

Nezapomínejte si také chránit svůj zrak slunečními brýlemi!

 

Zajímavost: Víte, že zhnědnutí kůže je ochrana našeho těla před slunečním zářením? Způsobuje jí tmavé barvivo malanin, který je obsažený v naší kůži. Slunce, má také blahodárné účinky, produkuje totiž vitamín D, který ovlivňuje naší psychiku a dobrou náladu v letních měsících.

 
Líčení na léto

 

Schovejte silně krycí make-upy na zimu. Nahraďte je tónovacími krémy, které jsou lehké, prodyšné a sjednotí barvu pleti. Pleť se v letních měsících leskne, tak rozhodně mějte při sobě pudr. Nahoďte růžová či broskvová zdravíčka nebo bronzery, které pleti dodají třpytivý nádech a opálení. V létě můžete popustit uzdu své fantazii v barvách rtěnky – barvy s nádechem oranžové, červené a růžové. Perleťové lesky vám dodají sexy šťavnatý vzhled. Oči můžete orámovat svůdnou linkou, obalit a protáhnout řasy řasenkou. Když jste kreativní, pohrajte si z barvami a oko krásně vystínujte stíny s přídavkem perletě, která se díky sluníčku krásně a třpytí. Na léto doporučuji lehčí svěží sexy líčení.

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci