Květy černého bezu – zdravá chuť letních dní


Černý bez kvete v období od května do července. Má krásnou vůni a je výborný pro naše zdraví. Výrobky z něj skvěle a nezapomenutelně chutnají. Neváhejte a nasbírejte si bezové květy, je mnoho způsobů, jak je využít.


Květy černého bezu si můžete buď nasušit pro přípravu čaje, nebo použít čerstvé v mnoha různých variantách. Nejlepší je zkombinovat obě možnosti. Sbírají se v plném rozkvětu, můžeme je opatrně odlamovat nebo odstřihnout nůžkami. Vyberte si slunný den, nejlépe v době okolo poledne. Černý bez je výborný při nachlazení, snížené imunitě, nemocech dýchacích cest, nachlazení a zahlenění. Látky obsažené v květech rovněž zlepšují stav cév, takže pomáhají při křečových žilách, hemeroidech a dalších cévních potížích. Bezový čaj pomáhá i při nevolnostech a křečích a kolikách, použít ho můžeme i při migréně, menstruačních bolestech nebo neuralgických bolestech. Výborný je při nemocech vylučovacího traktu. Popíjet by jej měli i lidé s vysokým tlakem. Kloktání nálevu pomáhá při kašli, bolestech krku, chrapotu nebo zánětech dásní.


Abychom si mohli připravit bezový čaj kdykoliv během roku, je potřeba květy usušit. Vybereme si k tomu chladné a dobře větrané místo, buďto je sušíme zavěšené, nebo dobře rozprostřené. Pak je uskladníme v suchu a temnu. Bezový čaj připravíme z jedné polévkové lžíce sušených květů a čtvrt litru vroucí vody. Louhujeme 10 minut, scedíme, a mírně vychladlý čaj můžeme dochutit medem.


Z čerstvých květů se dá vytvořit mnoho dobrot.


Bezový sirup se hodí pro přípravu horkých i studených nápojů. Na jeho výrobu potřebujeme 25 až 30 velkých květenství, které zalijeme litrem převařené vychladlé vody a necháme 1 den macerovat. Spolu s květy použijeme i dva citrony nakrájené na plátky. Šťávu pak přecedíme a osladíme až 1 kg cukru dle chuti, krátce povaříme a poté již plníme do lahví. Je možné lahve ještě krátce vysterilizovat. Sirup se skladuje v temnu a chladu, dá se dokonce i zamrazit v plastových nádobách.


Limonáda z černého bezu je velmi osvěžující. Nejprve si svaříme 5 litrů vody s 1 kg cukru. Po odstavení z plotny do vody přidáme 10 velkých květenství, a spolu s plátky z dvou citronů macerujeme týden na teplém, nejlépe temném místě, ve sklenicích překrytých plátnem. Po týdnu limonádu slijeme do lahví, skladujeme v chladu a temnu.


Ocet s bezovým květem se hodí pro dochucování jídel a salátů. Připravíte si jej zcela jednoduše. Do zavařovací sklenice dejte několik bezových květů, zalijte je octem a nechte přikryté plátnem v temnu a chladu 4 až 6 týdnů. Poté květy vyjměte, ocet přelijte do lahve se zátkou a můžete jej začít používat.


Známou pochoutkou jsou kosmatice neboli řízky z květů bezu. Květy obalujeme v těstíčku nebo trojobalu. Ty v těstíčku jsou dobré na slano i na sladko.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz