Vyzkoušejte doma: 7 minute workout


Šikovná aplikace do vašeho chytrého telefonu vám bude osobním trenérem zdarma kdykoliv a kdekoliv.


Někteří z naší redakce tuto aplikaci používají a nemohou si jí vynachválit. Pokud máte chuť dát si trochu do těla, ale nemáte příliš času, vyzkoušejte tohle. Najdete ji pod názvem „7 minute workout" v Gogole Play.


Jak to celé vypadá? Jednoduše. Stačí vám doma malý kousek podlahy, kousek volné zdi a židle nebo schod. Aplikace se spustí, odpočítá vám čas do začátku a pak zadá cvik, který máte provést. Během něj vám hlídá čas, informuje vás, že jste v půlce a pak že už vám zbývají pouhé tři vteřiny do konce.


Celé cvičení je kompilací aerobních a posilovacích cviků. Mezi ty aerobní patří výpady, běh na místě nebo takzvané „jumping jakcs". Posilovací cviky pak zahrnují například prkno, kliky, sed bez židle se zády opřenými o zeď a podobně. Na každý cvik máte 30 vteřin, po něm následuje desetivteřinová pauza a pak hned další cvik. Vše vám povídá váš „osobní trenér", takže se nemusíte vůbec koukat na displej.


Na konci cvičení budete příjemně zpocení a zadýchaní. Celý workout vám zabere do deseti minut, přičemž rozproudí krev, rozbuší srdce, donutí vás se rozdýchat, vlije vám do žil spoustu energie a postupně budete zjišťovat, že jste ve stále lepší kondici. Účinkuje až překvapivě rychle a výrazně na to, jak málo času je mu třeba věnovat.


Doporučujeme před cvičením provést krátkou rozcvičku, abyste si něco nenatáhli.


Začátečníkům nepůjde udržet tempo zpočátku zcela snadno, ale není třeba se obávat nebo to vzdávat, do dvou týdnů se kondice vylepší a do čtyř týdnů už jsou patrné výsledky. Cvičení je dobré provádět s pauzami mezi dny, tedy třeba dva dny cvičit a den vynechat, nebo cvičit obden. Tělo má takto čas na regeneraci a výsledky se pak dostaví dříve. Po dni odpočinku vám například takové kliky půjdou mnohem lépe a jednoho dne zjistíte, že doběhnout tramvaj je mnohem menší námaha, než dřív.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz