Péče o suché rty


Trápí vás popraskané, pálivé, nevzhledné suché rty a nevíte, jak si s tím poradit? Bez balzámu na rty nevycházíte z domu, ale stejně to nepomáhá? Na vině může být počasí anebo nedostatek některých důležitých živin. Vaše tělo se vám skrze každý dlouhotrvající problém snaží říct, že je něco v nepořádku, stačí jenom přijít na to, kde je problém. Proč jsou tedy rty někdy suché a popraskané a jak je dát zase do pořádku?


Popraskané a suché rty vás můžou trápit buď výjimečně vlivem počasí – ať už větru, mrazu nebo přílišného tepla – anebo neustále. Ve druhém případě bude na vině nejspíše vaše strava; suché rty s takzvanými šupinkami naznačují, že vašemu tělu chybí vitamíny B-komplexu, zinek anebo železo. V takovém případě zařaďte do jídelníčku větší množství mléčných produktů, masa, vnitřností, vajec, všemožných zrn a semen, listové zeleniny a luštěnin. Pokuste se také alespoň omezit příliš slané potraviny, alkohol a kouření a snažte se dostatečně pít – to všechno pomůže vašim rtům k obnově jejich zdravého stavu.


Pokud jste se vrátili domů po dni stráveném na větru či mrazu a vaše rty jsou suché, existují rychlé triky jak jim vrátit jejich hebkost a vitalitu. Hlavně se snažte udržovat své rty stále hydratované, nekousat si je a neolupovat šupinky.

Mezi oblíbené pomocníky v boji proti vysušeným rtům patří med – stačí si jej nanést asi na deset minut na rty a uvidíte, že budou opět hebké. Aby byl účinek co největší, mělo by jít o kvalitní med, ideálně přímo od včelaře, kvalitní med má totiž antibakteriální, protizánětlivé i regenerující účinky. Další možností je také maska ze zakysané smetany, tea tree olejíčku anebo olivového oleje – opět stačí nanést na rty asi na 10-15 minut a uvidíte, že po suchých rtech nebude ani památky.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz