21 věcí, které byste měli stihnout do konce léta

06.08.2015

Čas neuvěřitelně běží, polovina prázdnin je za námi. Kdyby tak šlo zpomalit čas, aby ty krásné letní dny vydržely co nejdéle! Pokud také smutníte nad tím, že už se v obchodech s oblečením objevují figuríny navlíknuté do podzimních svetrů, přečtěte si pár tipů, díky kterým si zbytek léta užijete co nejvíce.

 

Co byste měli stihnout, než skončí léto?

 

1. Strávit celý den s knížkou. Nedělat vůbec nic, jen si číst a číst a číst, až vám budou před očima pobíhat písmenka a řádky. Na zahradě, na terase, na balkóně, na gauči, v posteli, v houpací síti, v trávě, na louce, u vody, v lese, kdekoliv.

 

2. Den plný koktejlů. Ano, jsme web o zdraví a požívání alkoholu příliš nedoporučujeme. Ale jednou za čas, v létě, když je venku krásně, je velice příjemné namíchat si oblíbený drink, pustit hudbu a užít si společnost blízkých s příchutí oblíbeného pití.

 

3. Jít spát v pět a vstávat ve dvanáct. Strávit celou teplou noc povídáním, koukáním na hvězdy, sněním a vzpomínkami a ráno vůbec neřešit čas.

 

4. Vykoupat se v řece. Ano, čisťounký bazén má mnoho výhod, ale jděte se někdy na chalupě nebo u babičky nebo na výletě vykoupat do tekoucí řeky, třeba do Sázavy. Ucítíte její sílu, vůni, nezkrotnost, energii, studenost, prostě život v přímém přenosu. Cestou k řece navíc potkáte kachny, žáby, užovky, vážky a vzpomenete si, že všichni jsme součástí řádu přírody. To je uklidňující, že?

 

5. Strávit noc pod širákem. Na zahradě, na festivalu nebo na výletě. Dobrodružství, trocha nepohodlí a romantika. Jeden z nejlepších zážitků, jaké můžete v létě zažít.

 

6. Vylézt na stoh sena. Zavzpomínat na dětsví u babičky, skákat a kutálet se v seně, cítit jeho vůni a užít si tu bezstarostnost léta.

 

7. Den bez sociálních sítí a televize. To ticho, ten klid! Nerozčílí vás hloupý status či špatné zprávy v televizních novinách. Uslyšíte jen zvuk života okolo sebe, ať už ve městě, na vesnici, nebo na chatě v přírodě.

 

8. Navštívit přátele, u kterých jsme dlouho nebyli.

 

9. Pozvat na návštěvu přátele, kteří u nás dlouho nebyli.

 

10. Zaposlouchat se do zvuků údolí. Až nějaké potkáte. Není nic meditativnějšího, než stát na kopci, koukat do dáli, poslouchat šumění lesů a větru a sem tam zaštěkání psa nebo zavrčení sekačky na trávu.

 

11. Líbat se v dešti. Ať už s novou láskou, nebo s tím, koho milujete už tolik let.

 

12. Hrát si s dětmi. Sourozenci, dětmi známých či s těmi vlastními, pokud je máte. Na schovávanou, na babu, zaskákat pár panáků nebo přeskočit gumu.

 

13. Ochutnat novou příchuť zmrzliny.

 

14. Sbírat lesní plody a strkat si je rovnou do pusy.

 

15. Zdřímnout si v trávě ve stínu nějakého stromu, ideálně pod třešní.

 

16. Vidět letní západ slunce.

 

17. Vidět letní východ slunce.

 

18. Říct tomu, koho máte rádi, že ho máte rádi.

 

19. Udělat si k večeři rajčata s mozarellou a bazalkou, zakápnuté olivovým olejem a octem balsamico.

 

20. Jet na výlet a koupit si tam drobnost, která vás potěší, třeba pohled s fotkou místa, kde jste byli, náramek z kamínků nebo dobový dukát.

 

21. Natrhat si kytičku z lučního kvítí.

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci