Veronika Carmanová: "Nejdůležitější pro naše zdraví je způsob, jakým vedeme svůj vnitřní dialog


Před dvěma lety otevřela na pražských Vinohradech dnes populární jógové studio Karma Yoga, procestovala Indii, jezdí se svými žáky na Bali, vede až legendárně fyzicky náročné lekce ve svém studiu, je doktorka čínské medicíny a je matkou tří dětí. Ve svém nabitém programu si našla čas na zodpovězení našich otázek, jak to všechno vlastně zvládá.


Jak vás napadlo založit nové jógové studio?


Jóga je moje láska, je to moje cesta, cíl i opora. Nedokázala jsem si představit svůj život bez jógy. Založení jógového studia bylo pro mě přirozeným vývojem mé praxe a cesty, kterou jsem si zvolila.


Čím je Karma Joga výjimečná?


Karma Yoga je pro mě výjmečná ve všech ohledech, však je moje... stejně jako hrdá máma považuje to své dítě za nej a nej tak, i já to své studio. Ale objektivně, snažila jsme se přiblížit jógu úplně všem, jsme přístupné nejen cenovou politikou, lekce za 89 kč, ale i otevřeným přístupem, máme lekce pro úplně všechny, od nejmenších až po seniory.


Jak jako maminka tří dětí zvládáte skloubit rodinu a práci?


Musím být upřímná. Není možné dát všude sto procent. Takže v práci uberu, když jsou prázdniny a více se věnuji dětem, pak zase když děti nastoupí do škol a školek, tak více pracuji. Je to tanec, snažím se plout a vznášet, ale někdy je člověk unaven a klopýtá.


Jaký máte jako doktorka čínské medicíny názor na medicínu západní?


Západní medicína dokáže zachránit životy, když je nehoda nebo nějaká krizová situace. V tomto ohledu k ní mám naprostý respekt. Ale hodně bojuji s přístupem moderní doby, kdy se veškerá péče bez přemýšlení svěří do rukou lékaře. Většina lěkařů jsou specialisté na určitou oblast, málokdo si prospojuje souvislosti nebo připadně symptomy z počátku vůbec nesouvisicí. Ale to je přeci naše zodpovědnost. Vnímat a chápat své tělo. Chovat se k němu hezky a preventivně předcházet pádu. Nemoci jsou volání našeho těla o pomoc.


Jak se udržujete fit?


Jogou, meditací a prací a príležitostně ráda běhám.


Jak to děláte, že jste vždy tak šik? Máte nějaký módní tip?


Jé to je milé, děkuji za poklonu. Asi jako každá žena, chci se líbit. Ale víc a víc vidím a chapu, že to není jen slogan nebo heslo, ale krása opravdu vychází ze vnitř. I nejkrásnější tvář může jizvit zlost a zloba. Půvab ženy je v jejím úsměvu a krásné duši.


Jaké jsou vaše oblíbené kosmetické produkty?


Miluji obyčejný kokosový olej na celé tělo i jako kůru pro vlasy, řasenku Lancome a tvářenku Orgasm od Nars.


Bez čeho nevyjdete z domu?


Bez telefonu, je v něm spojení na děti i meditační hudba. Vůbec nechápu, jak se to dříve vlastně dělalo bez chytrých telefonů?


Co doporučujete svým klientkám dělat pro své zdraví?


Být štastné a spokojené ve svém těle a samy se sebou. Jaký máme vnitřní dialog samy se sebou je ta nejdůležitější platforma nejen pro naše zdraví a štěstí, ale vlastně pro všechno. Vše v našem životě odtud vychází.


Jaký byl váš uplynulý rok a co čekáte od roku nového?


Posledních 12 měsíců bylo pro mě osobně více než turbulentních. Prožila jsem si nevěru svého manžela a otce svých dětí, jeho odchod od rodiny. Následné vnímání své bytosti z dalších úhlů pohledu, nacházení své identity nejen jako matky, jogínky a výkoné manažerky, ale také jako ženy a dívky. Nemám očekávání, krok za krokem se učím stát úplně sama za sebe, znovu milovat, učím se odpouštět i tu nejbolavější zradu. Prostě si asi pořád ještě lížu rány...

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz