20 tipů Francouzek pro krásnou tvář, tělo, šatník i život


Francouzky jsou fascinující tím, jak jsou vždy šik a sebevědomé, ačkoliv ne všechny jsou prvoplánové krasavice. Přinášíme trochu inspirace dovezené z Francie.


1. Zapomeňte na botox, působí nepřirozeně a přiznat strach ze stárnutí není nic šarmantního. Jestli chcete omládnout, na hodinku si přes den zdřímněte. Nebo se zamilujte. Do muže, do filmu, do hudby, do výhledu, do zákusku, do projektu, do rtěnky či do parfému.


2. Odličování. Na to nikdy, ale opravdu nikdy nezapomínejte. Vyzkoušejte jemné pečující oleje a francouzskou rostlinnou nebo lékárenskou kosmetiku, například s kozím mlékem.


3. Nebojte se kombinovat přírodní bio produkty s nejnovějšími trendy ve výzkumu. Žádné dogma a žádný fanatismus buď na tu, nebo na druhou stranu, na kráse nepřidají.


4. Jezte střídmé malé porce hrozně dobrého jídla. Radši než velký laciný polárkový dort si dejte malý kousek drahého krémového zákusku.


5. Uvolněnost. Neberte vážně sebe ani svět okolo vás. Není proč.


6. Zapomeňte na svůj věk, buďte nonšalantní, usmívejte se a používejte krásný parfém.


7. Dělejte jen to, co vám vyhovuje. Život je příliš krátký na to přizpůsobovat se okolnostem. Vy jste páni svého času.


8. Někdy přijdou i špatné dny, přijměte to a o to víc si užívejte těch dobrých.


9. V líčení vyvažujte – pokud máte výrazně nalíčené oči, nechte pleť a rty bledší. Pokud máte oči zvýrazněné jen lehounce, dejte víc barvy tvářím a zvolte i teplejší odstín makeupu.


10. Zapomeňte na hon za trendy. Jedinečnost nikdy nevyjde z módy.


11. Pořiďte si jedny krásné džíny, jednu krásnou kabelu, kašmírový svetr, kvalitní bílou košili a několik obyčejných triček a tílek v přírodních tónech. Z této hvězdné sestavy vždy vytvoříte šik model na každou příležitost.


12. Bavte se. Noste výrazný náhrdelník k obyčejnému triku a velmi dívčí svetr k pánským kalhotám.


13. Pokud máte úzké džíny, volte volnější vršek a naopak.


14. Ke každému společnému jídlu hezky prostřete a během jídla si povídejte s rodinou, sblíží vás to a jídlo si více užijete, než když ho do sebe naházíte před televizí. Každý den může být malou slavností.


15. Choďte co nejvíc pěšky. Zlepšuje to náladu, dělá hezčí nohy a pleť a udržuje postavu stále štíhlou. Nehledě na to, jak ohromně dobrý vliv má chůze na zdraví.


16. Ve všem hledejte životní lásku. Neberte jen tak něco. Ať už si vybíráte boty nebo muže, zeptejte se, jestli je to to pravé. Jestli vám to rozbuší srdce. Jestli vás to vyjadřuje. Jestli to k vám pasuje. Jestli si pro sebe neumíte představit už nic jiného.


17. Když uvidíte ve výloze něco, co vás chytne za srdce, je to životní láska (viz bod 16). Nejspíš to budete nosit po léta, dokud se to nerozpadne. Kupte si to. A nekupujte pro změnu věci které se „jednou můžou hodit". Tím nakonec strašně ušetříte.


18. Jakkoliv malý byt se dá udělat stylový a útulný, když věci, co jsou poházené v policích a všude po domě schováte do praktických elegantních kovových, květovaných nebo ratanových krabic a krabiček.


19. Šetřete jen tam, kde je to správné. Určitě ne na sobě. Šetřete elektřinu a vyberte si dobrý bankovní účet, ale sobě kupujte jen to pro vás nejlepší jídlo a ty pro vás nejhezčí věci. To platí i o těch, co máte rádi. Na nich taky nešetřete. Peníze budou, my nebudeme.


20. Snažte se přijímat věci tak, které nemůžete změnit tak, jak jsou, ty co změnit můžete změňte. Život je neustálý tanec a balanc, jednou je třeba nechat ho plynout, jindy je nutné zabrat. Třibte svou intuici a naslouchejte svému srdci. A mějte vždy krásně upravené ruce.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz