Chcete krásné vlasy? Základ je péče, výživa a stříhání


Říká se, že vlasy jsou korunou krásy a každý by se o ně měl hezky starat. To platí pro ženy i muže, bez rozdílů, protože, jen si to přiznejme, občas na ně trošku kašleme a to pak na ulicích vídáme vlasy narychlo smotané do zacuchaných drdolů, mastné vlasy ulíznuté do culíku, krepaté vysušené hřívy s roztřepenými konečky nebo variace na pánský účes typu „vpředu byznys, vzadu párty."


Ne, že by vysoko posazený uhlazený culík nebo nedbale smotaný ležérní drdol nebyly účesy hezké, on se i ten Jágrův střih dá vytvořit stylově! Má to jeden zásadní háček, vlas musí být zdravý, čistý a krásný. Jak toho docílit?


Výživa

Nejdůležitější je začít zevnitř, tedy správně jíst a pít dostatečné množství vody, i kdybyste si totiž kupovali ty nejdražší a nejluxusnější přípravky, vaše vlasy by nebyly nikdy zdravé, dokud by neměli svou výživu. Co se tím myslí? Dávejte si pozor na dostatečné množství všech vitamínů a minerálů ve vaší stravě, v péči o zdravé nehty a vlasy je důležité konzumovat dostatečné množství vitamínů ze skupiny B komplexu, obzvláště pak B7, čili biotin. Jezte proto hodně zeleniny a ovoce, nezapomínejte ale na správné množství zdravých tuků, ty hrají u vlasů poměrně zásadní roli, malá hrst kešu oříšků, čtvereček kvalitní hořké čokolády, nebo lžička kokosového oleje, to jsou dobroty, které vám nejen zpříjemní svačinku, ale také dodají potřebné živiny.


Stříhání

Zastřihávání konečků je důležité, ne proto, že by vám po něm rychleji rostly vlasy, ale proto, že zbavení se roztřepených suchých konců je pro vlas velice zdravé. Navíc není nic hezčího, než sjednocená délka vlasů a hezky zarovnané zdravé konečky – takový účes nikdy nevyjde z módy, vlasy tímto způsobem ostříhané vypadají moc hezky a nahrazují přípravky pro objem a hustotu. Choďte proto na pravidelné zastřihávání anebo si je stříhejte doma; poproste kamarádku o pomoc, kupte si ostré kadeřnické nůžky, vlasy umyjte a pečlivě rozčesejte, utvořte pěšinku tak, jak ji nosíte, vlasy rozprostřete na záda a ramena a stůjte rovně a ani se nehněte. Váš asistent – kamarádka, sestra, maminka, vždy projede pramen hřebínkem a zarovná do délky jakou vyžadujete. Ne, domácí stříhání by nemělo trvat pět minut, ani deset minut, ale mělo by probíhat jako trpělivé obcházení okolo vaší hřívy – ze všech stran, neustálé jemné pročesávání a zarovnávání dokud vlasy nebudou dokonalé!


Přípravky

Místo nakupování drahých přípravků se zajímejte o ty, které můžete koupit v potravinách nebo nalézt v přírodě. Kokosový olej, který jsem tady již zmiňovala můžete použít na třepivé konečky, proti vypadávání vlasů, a na vlasy lámavé či suché- nejčastěji se kokosový olej aplikuje ve formě zábalu, který se po 30 minutách aplikace v teple důkladně smývá spolu s šampónem.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz