Naše zdraví v září

Září je sice už devátý měsíc roku, ale pro mnohé z nás je právě září nový začátek. Z dob maturitních zkoušek si pamatuji slogan: „Někdo září, jiný v září." Je to měsíc plný změn a nových zkoušek, dobrodružství a začátků.


Když se narodíme, nezáleží nám, zda je pondělí, úterý, zda je prosinec nebo leden, ale jakmile dorosteme do předškolního věku, začíná v září školka. Poznáváme nové kamarády, jsme vystaveni novým situacím, jsme ve společenství ostatních dětí a paní učitelek a učíme se spolupracovat. Taky je pro nás nové, že trávíme čas mimo rodinu, většinou bez maminky, s kterou jsme trávili svůj veškerý prozatímní čas.


A než se stihneme nadechnout, začíná další září, na řadě je škola, ve které trávíme čím dál větší a delší část svého života,a je to devět dalších nových září, a tak dále až do systému pracovního nasazení.

Je fajn si zavzpomínat a přemítnout si školní léta, připomenout si své začátky, ať už ve škole, či ve své první práci, za pokus to stojí, protože uvědomění vlastních zážitků hraje velkou roli v návratu k sobě samým a sebrat své síly na začátky nové. Takové pozastavení v dennodenním shonu a spěchu současnosti, luxus, který si však každý může dopřát. Z minulosti bychom se měli poučit a posílit, abychom neopakovali stejné chyby, abychom mohli dělat jiné a nové, které nás posunou. Proto začněte teď, teď znovu, teď v září, ať můžete zářit po celý další rok, protože přítomnost ovlivňuje budoucnost a pokud člověk chce něco nového, musí pro to něco udělat, podniknout nové kroky, které doposud neudělal. Lépe to vyjadřuje citát Alberta Einsteina: „"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.""


Pokud chcete být zdraví, začněte v září podnikat nové věci, vyzkoušejte nové sporty, zeptejte se svých kamarádů a přátel, co dělají pro to, aby se cítili lépe. Začněte jíst nové potraviny, zkuste nový přístup k vlastnímu tělu, oblečte si oblečení, které běžně nenosíte, nebo aspoň pro vás v nezvyklé barvě, zkuste, začněte a pozorujte, co se bude dít třeba do Vánoc.


Zářete nejen v září, zářete pro sebe, ostatní vaši záři brzy uvidí.

Hezky prožité září Vám přeje Ivona.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz