9 důvodů, proč mít rád pondělí

27.09.2015

 

Pondělí je neoblíbený den. Pracovní týden je na začátku a od víkendu jsme ze všech dní nejdál. I tak se dá ale prožít příjemně, když víte, jak na to.

 

1. Od pondělí vždy začíná to, co si řeknete že budete dělat od pondělí – můžete cokoliv, začít hubnout, cvičit, učit se nový jazyk.

 

2. Jste o den blíž dalšímu víkendu.

 

3. Opět začíná pravidelný režim, který je pro lidský organismus blahodárný, na rozdíl od režimu víkendového, kdy vstáváte i chodíte spát pozdě.

 

4. Pokud pondělky opravdu nemusíte, můžete na nich trénovat svou schopnost radovat se z maličkostí – pokud je hezky, projděte se z práce, pokud hezky není, stavte se v cukrárně na kousek oblíbeného dortu.

 

5. Pracovní týden velmi rychle utíká, proto jsme zase o něco blíž tomu, na co se těšíme, ať už jsou to narozeniny, dovolená, Vánoce nebo nějaký dlouho očekávaný večírek.

 

6. Vyrazíte ven. Kdyby nebylo pondělků a cest do školy a do práce, pravděpodobně byste nevyšli ven, dokud by to nebylo nutné. A být příliš dlouho bez společnosti a bez kontaktu s okolím člověku nesvědčí jak po fyzické, tak po duševní stránce.

 

7. Ženy si můžou začátek týdne zpříjemnit tím, že si ráno, když mají ještě energii z víkendu, dají větší práci s vlasy a makeupem. Díky tomu se pak mohou celý den se radovat z toho, jak jim to sluší.

 

8. V pondělí máte jedinečnou možnost udat směr celému týdnu – čím více toho stihnete a čím více se vám toho povede, tím lepší budou zbylé pracovní dny.

 

9. Když si zavedete nějaký příjemný rituál, například odpolední setkání s kamarádkou, večerní jógu nebo kino, tak si start týdne významně zpříjemníte.

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci