Rakovina: braňte se jejímu vzniku!


Slovo rakovina vzbuzuje strach. Dobrou zprávou je, že proti rakovině nejsme bezmocní, nemusíme pasivně čekat, zda nás zasáhne nebo ne – to totiž záleží do značné míry na našem životním stylu.


Co je rakovina?

Rakovina, odborně řečeno onkologické onemocnění, je nádorové onemocnění, při kterém se buňky v těle nekontrolovatelně množí. Nádor je nově vzniklá tkáň, která tělu nijak neprospívá, může být nezhoubný, benigní, nebo zhoubný, maligní, lidově nazývaný rakovina. Vzniku zhoubného nádoru předcházejí genetické změny, mutace, jejichž následkem se buňka začne opakovaně reprodukovat. Reprodukce buněk zhoubného nádoru je zcela nezávislá na potřebách těla, následkem toho se buňky nekontrolovatelně množí. Buňky zhoubného nádoru se nevyvíjejí ani nedělí obvyklým způsobem, ale rozpadají se na nižší formy. Pro buňky zhoubného nádoru je také charakteristické jejich šíření metastází, což znamená, že se tyto buňky šíří krví či lymfatickým systémem a usazují se v různých částech těla.


Základní zásady prevence

Způsob života výrazně ovlivňuje riziko vzniku onemocnění. Mezi základní zásady prevence patří:


Vyhýbat se nadměrnému slunečnímu záření – sluneční paprsky mají sice léčivé účinky, avšak v nadbytečné míře škodí. Nadměrné vystavení pokožky UV záření slunečních paprsků výrazně zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže, zvláště citlivá je pokožka dětí.


Dodržovat zásady zdravé výživy – zdravá výživa spolu s dostatkem pravidelného pohybu brání vzniku metabolického syndromu. Metabolický syndrom zahrnuje obezitu, vysoký krevní tlak, diabetes mellitus 2. typu. Metabolický syndrom zvyšuje riziko vzniku rakoviny, vzniká jako důsledek přejídání, nezdravé stravy, nedostatku pohybu nebo kouření. Zdravá strava obsahuje látky, které posilují imunitní systém, čímž brání vzniku rakoviny.


Některé látky, jako je vitamín C, vitamín D, vitamín E, výrazně snižují riziko vzniku rakoviny. Strava rostlinného původu obsahuje látky s protirakovinnými účinky. Mezi top potraviny s protirakovinnými účinky patří brokolice, špenát, rajčata, paprika, celer, jablka, cibule, česnek, kiwi, citrusové plody, luštěniny, mořské ryby, olivový olej, neloupaná rýže, jogurty obsahující živé bakteriální kultury, avokádo, zelený čaj, chřest, kapusta, květák, kukuřice, maliny, mrkev, okurky, petržel, celozrnná pšenice, vodní meloun, zázvor, hlávkové zelí. Z bylinek a koření působí jako prevence vzniku rakoviny lékořice, kurkuma, máta, tymián, oregano. Vyhneme-li se připáleným jídlům, omezíme-li konzumaci smažených, grilovaných, uzených, na ohni opékaných jídel, snížíme riziko vzniku rakoviny.


Vyhýbání se kouření, zakouřeným prostorám


Vyhýbání se nadměrné radiaci


Dostatek pravidelného pohybu – pravidelný pohyb zvyšuje fyzickou i psychickou kondici, pomáhá udržovat přiměřenou tělesnou hmotnost a spolu s dodržováním zásad zdravé výživy brání vzniku metabolického syndromu, který je výrazným rizikovým faktorem vzniku rakoviny.


Optimismus – optimismus chrání před strachem a pomáhá nám udržet se v dobré psychické kondici. Slovo rakovina nahání strach a strach vzbuzuje pocit bezmocnosti, děsu, strach ochromuje, oslabuje naši mysl, duši i naše tělo a zvyšuje riziko vzniku rakoviny. Optimismus vzbuzuje naději, naděje chrání před strachem a dodává nám sílu.


Jaká je prevence nejčastějších rakovinných onemocnění?

Kromě dodržování hlavních zásad prevence je dobré znát, příčinu a faktory snižující riziko vzniku některých rakovinných onemocnění.


Nejčastější příčinou vzniku rakoviny plic je kouření. Pokud zanecháte kouření, výrazně snížíte riziko vzniku rakoviny plic. Hojná konzumace ovoce a zeleniny významně snižuje vznik tohoto onemocnění, není však schopná neutralizovat škodlivé účinky kouření. Ovoce a zelenina obsahují látky, které posilují imunitní systém, i látky s protirakovinnými účinky.


Rakovina prsu postihuje zejména ženy, jedním s rizikových faktorů vzniku tohoto onemocnění je obezita. Naopak pravidelný pohyb a strava bohatá na ovoce a zeleninu snižuje riziko vzniku tohoto onemocnění. Rakovina prostaty postihuje výlučně muže, riziko jejího vzniku lze snížit hojnou konzumací zeleniny.


Rakovina tlustého střeva a konečníku (kolorektální karcinom) patří mezi nejčastěji se vyskytující druhy rakoviny. Naštěstí se jí dá ze 70 % předejít zdravým životním stylem, který zahrnuje pravidelný pohyb, zvýšení konzumace zeleniny a naopak snížení konzumace uzenin a červeného masa, což znamená zvěřiny a hovězího masa.


Hlavní příčinou vzniku rakoviny kůže je nadměrné působení slunečního ultrafialového záření na pokožku, podobný efekt mají časté návštěvy solária. Popáleniny od slunce jsou nejen bolestivé, ale zvyšují také riziko vzniku rakoviny kůže. Nebudeme-li se nadměrně vystavovat slunci či často navštěvovat solária, budeme-li používat opalovací krémy, zejména krémy s ochranným faktorem snížíme riziko vzniku tohoto onemocnění.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz