Příprava těla na zimu


S přechodem léta na podzim a později z podzimu na zimu se nemění jen váš šatník a množství vrstev, které ráno oblečete. Je velmi důležité věnovat pozornost vašemu tělu a změnám, které jej čekají. Jak se tedy připravit na zimu?


1. Pleť

Jako první by nás měla zajímat naše pleť, té už totiž možná nebude stačit jen lehký hydratační krém, ale bude potřebovat něco výživnějšího. Skvělé jsou hutné krémy, které obsahují vitamíny, které nám často přes zimu chybí, dívejte se proto na složení a vyhledávejte především ty. Lidem, kteří mají sušší pleť by pak mohly vyhovovat i krémy mastnější, nezahazujte ale i oleje, například sezamový, ten můžete používat jednak jako odličovač a jednak jako pečující masku, která všechno potřebné uzavře do vaší pokožky a vytvoří na ni ochranný film.


2. Ruce a kůže na těle

Stejnou péči bychom měli věnovat i zbylé kůži na těle, zde není co vysvětlovat, každý člověk v zimě pocítí, že například kolena, kotníky, lokty a podobná místa potřebují trochu více péče, podívejte se proto po tělových krémech, které opět obsahují oleje. V redakci na ně nedáme dopustit, kůži totiž vyživují, dodávají ji lesk, ale zároveň se rychle vstřebávají a nezanechávají mastný film. Výborný je například kokosový, anebo sezamový, který ovšem musíte nechat alespoň pár minutek vstřebat.


3. Jídelníček

Jakmile začne pochmurný podzim, teploty začnou klesat a slunce je méně a méně, máme potřebu zaplnit si břicho teplým jídlem, není na tom nic nepřirozeného, jen to často zbytečně přeháníme. Vývary jsou výborným zdrojem všech potřebných živin, nasekejte si do nich velkou hrst petržele, pažitky a klidně i koriandru, pokud máte rádi nové chutě.


4. Pohyb

I když v létě cítíme větší potřebu modelovat tělo do plavek, rozhodně to neznamená, že bychom se na to v zimě měli vykašlat. Klidně udělejte změnu a začněte se více soustředit na pomalejší formy cvičení jakou je jóga a pilates, anebo začněte s meditací, pokud míváte v zimě špatnou náladu, pociťujete úzkost, smutek či depresi pak je meditace nejlepší způsob jak se těmto nepříjemný pocitům a náladám vyhnout.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz