Nedokonalosti, černé tečky, zanícená místa, vrásky? Pomůže čištění pleti olejem


Pro čištění pleti existují různé přípravky. Už jste ale slyšeli o metodě čištění pleti olejem? Pokud se více zajímáte o kosmetiku a o to, jak se o svou pleť starat, možná to pro vás žádná novinka není. Pravdou je, že kvalitní za studena lisovaný olej dokáže udělat s pletí zázraky.


Mezi jednu z hlavních příčin problémů s pletí patří, kromě hormonálních příčin a stresu, její přesušování. Čím více odebíráme pokožce její přirozený maz, tím více se mastí. Výsledkem mohou být pupínky a ucpané póry, nehledě na to, že neustále odmašťování urychluje stárnutí kůže.


Oleje vhodné na pleť ji zbavují nečistot, uvolňují póry, ale zároveň ji nevysušují a udržují vláčnou. Olej dokáže odstranit i make-up, nedráždí oči a citlivé oční okolí. Navíc oleje neobsahují žádné zbytečné chemikálie ani pomocné látky jako běžné odličovače.


Jaké oleje se k čištění pleti hodí? Zvolit můžete olej avokádový, mandlový, jojobový, hroznový, meruňkový, olivový, kokosový nebo slunečnicový. Pozor ale, musí jít o oleje za studena lisované, ve vysoké kvalitě a nejlépe samozřejmě ty bio. Ve výběru se řiďte stupněm komedonicity, což je stupeň toho, jak moc olej ucpává póry. Pokud na ucpané póry trpíte, vyhnout byste se měli oleji kokosovému, kukuřičnému, z bavlněného semínka nebo sójovému. Nejméně póry ucpává za studena lisovaný slunečnicový olej. Většině z nás bude vyhovovat široká škála dostupných olejů, je třeba to zkrátka vyzkoušet. Z oblíbených olejů si můžete pro vaši pleť připravit i směs.


Jak na to? Olej rozehřejte v dlaních a vmasírujte do pleti. Pleť můžete i krátce napařit nad miskou horké vody. Poté stačí opláchnout nebo otřít mokrým hadříkem. Na závěr je dobré pokožku tonizovat, aby se otevřené póry uzavřely. K tomu poslouží tamponek namočený ve studené vodě nebo naředěném jablečném octu. Samozřejmě pokud s olejem odličujete i make-up, jde to, ale postup bude trochu jiný a před masáží pokožky olejem je nejdříve potřeba veškerá líčidla důkladně odstranit.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz