Naše zdraví v prosinci

01.12.2015

 

Prosinec je, hurá, poslední měsíc v roce! Všichni máme spojený tento měsíc s Vánoci. Čím jsme starší, tím méně je prožíváme dětskýma očima a více se soustředíme na úplně odlišné vjemy.

 

V duchu zdraví se zkusme přenést zpět do dětských let a užívejme si „obyčejnou" radost a štěstí. V rámci těchto adventních dnů se nám zdá, že nic není nemožné a čas o to rychleji utíká, někdy na sebe klademe zbytečně velké nároky, proto se na chvíli zastavme se a v adventním období si najděme čas pro sebe. Procházky v lese a podél řeky, kdy jsou naše tváře ošlehané mrazivým větříkem, klidně se zastávkou na hřejivý „svařák" a zase zpátky domů vhodně zrychlí srdeční tep a uklidní mysl. On totiž ten zrychlený tep zpomaluje a umocňuje prožitek dané chvíle a to stojí za to. Prokrvení organismu vyplavuje endorfiny, hormony štěstí, a to nám opět pomáhá zvládnout nabyté adventní období .Pohyb navíc pomáhá peristaltice střev.

 

Soustřeďte se v průběhu měsíce na pohyb, hýbejte se v přírodě či ve sport centru a i relaxujte s přáteli při melodických tónech hudby, kterou přes rok neposloucháte, zkrátka se nalaďte na pohodové a laskavé chvíle, které nám zpestřují konec roku.

 

Vánoce, ale i Silvestr, jsou i o dobrém a kvalitním jídle. Není to o obžerství a přejídání se, ale o vychutnávání – ať už české klasiky, anebo novodobých trendů gastronomie, každému dle vlastní chuti. Proto jezte, pijte a vychutnávejte, ale nepřejídejte se, protože v měsíci prosinec je podle přírodní medicíny tlusté střevo nejvíce ohroženým orgánem. Ve stravě proto přijímejte více vlákniny, zeleniny, obohaťte stravu o balastní látky a lněné semínko a samozřejmě neopomíjejte tekutiny – nastává vhodný čas přidat k vodě bylinné čaje a teplé nápoje.

 

Po vydatných a bujarých oslavách si můžete dopřát relaxaci. Masáže, sauna, vířivka, bazén, to vše má blahodárné účinky a pomáhá detoxikaci a harmonizaci těla i duše.

 

Všem vám přeji krásné svátky vánoční, v kruhu rodinném, v přítomnosti přátel a blízkých. Pod stromečkem ať najdete plno radosti, smíchu, štěstí a naděje.

 

Do nového roku 2016 Vám přeji pevný krok a skvělé nápady, které vám změní anebo upevní váš svět, protože svět je o vás.

 

Hezký prosinec, Ivona.

 

Seriál Naše zdraví tímto dílem končí, doufáme, že se vám líbil a od Nového roku se můžete těšit na pravidelný měsíční seriál nový. Jaký? To se nechte překvapit!

Tags:

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci