Naše zdraví v prosinci


Prosinec je, hurá, poslední měsíc v roce! Všichni máme spojený tento měsíc s Vánoci. Čím jsme starší, tím méně je prožíváme dětskýma očima a více se soustředíme na úplně odlišné vjemy.


V duchu zdraví se zkusme přenést zpět do dětských let a užívejme si „obyčejnou" radost a štěstí. V rámci těchto adventních dnů se nám zdá, že nic není nemožné a čas o to rychleji utíká, někdy na sebe klademe zbytečně velké nároky, proto se na chvíli zastavme se a v adventním období si najděme čas pro sebe. Procházky v lese a podél řeky, kdy jsou naše tváře ošlehané mrazivým větříkem, klidně se zastávkou na hřejivý „svařák" a zase zpátky domů vhodně zrychlí srdeční tep a uklidní mysl. On totiž ten zrychlený tep zpomaluje a umocňuje prožitek dané chvíle a to stojí za to. Prokrvení organismu vyplavuje endorfiny, hormony štěstí, a to nám opět pomáhá zvládnout nabyté adventní období .Pohyb navíc pomáhá peristaltice střev.


Soustřeďte se v průběhu měsíce na pohyb, hýbejte se v přírodě či ve sport centru a i relaxujte s přáteli při melodických tónech hudby, kterou přes rok neposloucháte, zkrátka se nalaďte na pohodové a laskavé chvíle, které nám zpestřují konec roku.


Vánoce, ale i Silvestr, jsou i o dobrém a kvalitním jídle. Není to o obžerství a přejídání se, ale o vychutnávání – ať už české klasiky, anebo novodobých trendů gastronomie, každému dle vlastní chuti. Proto jezte, pijte a vychutnávejte, ale nepřejídejte se, protože v měsíci prosinec je podle přírodní medicíny tlusté střevo nejvíce ohroženým orgánem. Ve stravě proto přijímejte více vlákniny, zeleniny, obohaťte stravu o balastní látky a lněné semínko a samozřejmě neopomíjejte tekutiny – nastává vhodný čas přidat k vodě bylinné čaje a teplé nápoje.


Po vydatných a bujarých oslavách si můžete dopřát relaxaci. Masáže, sauna, vířivka, bazén, to vše má blahodárné účinky a pomáhá detoxikaci a harmonizaci těla i duše.


Všem vám přeji krásné svátky vánoční, v kruhu rodinném, v přítomnosti přátel a blízkých. Pod stromečkem ať najdete plno radosti, smíchu, štěstí a naděje.


Do nového roku 2016 Vám přeji pevný krok a skvělé nápady, které vám změní anebo upevní váš svět, protože svět je o vás.


Hezký prosinec, Ivona.


Seriál Naše zdraví tímto dílem končí, doufáme, že se vám líbil a od Nového roku se můžete těšit na pravidelný měsíční seriál nový. Jaký? To se nechte překvapit!

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz