12 způsobů, jak využít kokosový olej


V poslední době zažívá kokosový olej velký boom. Není divu, je to mocný všestranný olej, který navíc krásně voní a je vhodný snad pro všechny situace.


1. Do koupele. Při napouštění vany do ní přidejte velkou lžíci kokosového oleje. Po koupeli se pak nebudete muset mazat tělovým mlékem. A ten relax!


2. Do vlasů. Buď jen zlehka do konečků a suchých délek, nebo pořádně, jako několikahodinový vlasový zábal. Pokud jste to ještě nezkoušeli, raději tak učiňte večer před volným dnem, u některých typů vlasů hrozí, že budou po zábalu hůře upravitelné.


3. Na paty. Perfektně je hydratuje a vyživí, hladší nožky budou mít snad už jen víly tančící na paloučku.


4. Na zuby. Bělí a šetrně čistí. Navíc je jemný k dásním. A skvěle chutná.


5. Na masáž. Díky své vůni ideální. Jen je nutné ho trochu rozpustit.


6. Místo tělového mléka. Vyhnete se všem konzervačním, vonným a barvícím látkám. Spoustu vitaminu E a dalších prospěšných látek.


7. Místo syntetických vitaminů. „zobněte" si každý den malého kousku kokosového oleje, získáte tak spoustu vitaminu E v přirozené formě. Ten je klíčový pro krásnou pleť a zdravé vlasy, dále proti stárnutí, je významným antioxidantem, chrání srdce, je prevencí proti předčasným potratům a Parkinsonově chotobě.


8. Na hubnutí. Ve zkratce – kokosový olej dodává energii několik hodin, čímž omezuje chuť na sladké. Náš tip? Ovesné vločky s kapkou kokosového oleje, rozinkami a skořicí. Ale pozor! Kokosový olej je nasycený tuk. To znamená, že ve větším množství může mít vliv na hladinu cholesterolu. Všeho s mírou.


9. Na odličování voděodolného makeupu. Například řasenky. Mezi řasy olej jemně vmasírujte a nechte chvíli působit. Poté setřete tamponkem. Opakujte, dokud nebudou řasy úplně čisté. Výhoda? Zatímco vy se odličujete, olej pečuje o vaše oční okolí, takže budete mít méně vrásek.


10. Přírodní rubrikant. Jen opatrně, pokud používáte bariérovou antikoncepci. Olej by mohl narušit její strukturu a ta by se pak stala propustnou. Při používání jiných forem antikoncepce by však neměl nastat problém.


11. Na ekzémy, plísně, opary. Působí jako lehké antibiotikum, čistí a napomáhá rychlejšímu hojení. Ověřeno redakcí!


12. Na vaření :)

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz