Jak být krásná i bez makeupu


Skutečná krása člověka se skrývá uvnitř. Pěkná věta, ale funguje to takhle skutečně v životě? Vidíme to kolem sebe ve světě, kde na nás z každého letáku, autobusu i reklamy kouká polonahá kráska se vzhledem a mírami, které rozhodně neodpovídají těm našim? V čem je to tajemství, jak být krásná za všech okolností?

Snad každá žena má ráda ten pocit, když je krásně upravená, má na sobě skvěle padnoucí šaty v barvě, která jí jednoduše neskutečně ladí k očím, na nohou má dokonalé lodičky a skvělý make-up a účes jenom dotváří dojem femme fatale. Určitě si umíte představit to příjemné mrazení, když kráčíte po ulici a každý muž se za vámi otočí, co muž, ale i každá žena – a jak víme, kompliment od stejného pohlaví umí nejednou potěšit více. Vaše sebevědomí roste a cítíte se prostě skvěle.


Pak ale přijdou dny, kdy to tak snadno nejde... Znám to z vlastní zkušenosti: vlasy po ránu vypadají tak nějak, no řekněme rozcuchaně, jedna strana je kudrnatější než druhá, vzadu trčí do všech stran, nejdou učesat, pěšinka není tam, kde by měla být a žehlička tomu nepomáhá, možná to ještě zhoršuje. Kruhy pod očima se z neznámého důvodu zvětšily, pleť se zdá být mastnější a lesklejší než kdy jindy, na obličeji se mi přes noc objevilo asi sto obrovských červených fleků, které make-up jenom zdůrazní, takže to rovnou vzdám, oblečení nepadne a celkově se nějak necítím dobře a mám pocit, že to na mě musí být vidět. Představa, že mám v tomhle stavu vylézt mezi lidi a nedej bože prezentovat nějaký pracovní projekt, je neskutečně ubíjející, všichni by přeci měli znát tu mojí hezkou a sebevědomou půlku. Nejraději bych tyhle rána vymazala anebo přeskočila, prostě jenom zůstala v posteli a vylezla, až se zase vrátí ta kráska.


Pak se ale jednou stalo něco zvláštního. Musela jsem ven pro večeři nebo se psem, to už není důležité. Znáte to, vezmete si na sebe jenom staré volné džíny, volné triko bez podprsenky, protože prostě potřebujete mít alespoň příjemný pocit...a přes to jen přehodíte volnou mikinu. Vyjdete ven a najednou jakoby se stalo kouzlo – cítíte se hrozně dobře. Jste nenamalovaná, neučesaná, na sobě máte sice pohodlné ale ne zrovna to nejhezčí oblečení, co máte ve skříni, ale přesto se cítíte krásná. Vykračujete si jako byste na sobě měla tu nejkrásnější róbu, a i když jí nemáte, všechny pohledy se stejně obracejí za vámi. A vám to najednou dojde – cože, oni na mě koukají, když vypadám takhle? V psychologii se tomuhle okamžiku říká aha efekt, v kreslených pohádkách je to znázorněno rozsvícením žárovičky nad hlavou. Najednou si jednoduše uvědomíte, že to klišé, že krása člověka se skrývá uvnitř, asi bude skutečně pravdivé. Doopravdy je hlavní to, jak má člověk rád sám sebe, co z něj vyzařuje a co je tedy vysíláno do okolí. I ta největší kráska může být nespokojená se svým tělem, protože někde něco přebývá a někde zase chybí, a i když bychom podle nás objektivně řekli, že je skutečně nádherná, ona se tak cítit nebude a nebude to z ní vyzařovat a nikdy to nebude tak nějak opravdické. Když se cítíte krásná, jste krásná i navenek.


Nejdůležitější skutečně není to, co máte na sobě, jaké máte míry nebo jak reprezentativního partnera máte vedle sebe. Hlavní je uvědomit si, že se máte ráda taková, jaká jste – ano, i s těmi kily navíc, nohama do x a i s tím větším nosem. Protože taková jste vy. Myslete na to, když zase přijdou ty horší dny. Pořád jste krásná a doufám, že každá z vás si už prošla oním kouzelným aha efektem a tenhle článek je vlastně jenom o tom, co už všechny dávno víte a cítíte.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz