Co všechno umí tvářekna?


Trocha růže na líce a je to! Bez pár tahů tvářenky by naše zkrášlování nemohlo být hotové. Tvářenky mají totiž skvělé vlastnosti, rozzařují, dodávají svěžest, omlazují, a vypadáme díky nim odpočaté a zdravé, ne nadarmo se jim říká zdravíčko.


Takový zázrak je však třeba umět používat, nepřehánět to s ním a znát své možnosti. Zdá se vám to jako docela moc vědy na to, že jde pouze o líčení? Nebojte, tyto triky se mohou zdát být zbytečnými, ale jsou velmi jednoduché a efektivní, a navíc mohou vaši každodenní líčící rutinu povýšit na úplně jinou úroveň, výsledný efekt vašeho snažení tak bude mnohem profesionálnější.


1. Vyberte typ produktu

Protože máme každý jiný typ pleti, potřebujeme každý jiný druh produktu. Pokud se vaše líce samy od sebe lesknou a vaše pleť je spíše mastnější, je lepší použít opak, tedy produkt pudrový. Pokud však pociťujete, že je vaše pleť v oblasti tváří suchá, používejte tvářenky krémové, anebo jinak, nevysušující. Ať už však máte pleť jakoukoliv, před nanášením produktu se o ní určitě postarejte, na čistou pleť naneste vyhovující podklad, například krém, pořádně promasírujte a před aplikací make-upu nechte pár minut vsáknout, bez takové přípravy nebude žádné líčidlo nevypadalo dobře.


2. Vyberte barvu

Stejně jsme na tom s barvou a podtónem kůže – každý máme jinou, a i když se zprvu mohou tyto rozdíly zdát jen malé, po vyzkoušení několika barev tvářenek určitě samy potvrdíte, jak moc mohou váš vzhled ovlivnit. Pokud máte například pleť bílou jako porcelán, určitě víte, že vám může slušet pudrově růžová či světlounce meruňková! Dívky a slečny, které mají něco mezi, ani ne světlou ani ne tmavou kůži se mohou radovat z toho, že jim bude slušet skoro každá barva, od čajové růže, přes korálovou, až k terakotové. Tmavým tipům výjimečně sluší brusinková, nebo až zlatavě bronzová, zajímavé ale je, že na tmavé pleti krásně vyniknou i zářivé až neonové barvy, do kterých se jen málokterá dívka se světlou pletí odváží, protože by mohla dopadnout jako Marfuša. Dalším, z mnoha tipů barvy pleti je olivová, této vzácné barvě sluší tmavě malinová, nebo nafialovělá růžová se zemitým podtónem či teplá, až světle hnědá barva.


3. Vymezte pole působení

Jakmile si vyberete (a že je v dnešní době z čeho vybírat), naberte produkt buď na prsty, pokud volíte krémovou tvářenku, anebo na štětec, pokud jste zvolila produkt pudrový. Usmějte se, a spíše než k lícním kostem se snažte tvářenku aplikovat na jablíčka, tedy do středu tváří, na tomto místě se totiž přirozeně červenáme a zdravíčko na něm vypadá opravdu neuvěřitelně svěže a mladě.


4. Aplikujte

Začněte vždy s malým množstvím a lehkými tahy, anebo jemným vklepáváním, a snažte se produkt zapracovat do pleti tak, aby jste zahladily všechny přechody a aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji. Až skoro neviditelná tvářenka a přirozený make-up jsou velice moderní a atraktivní, a tak se snažte současné trendy následovat. S tvářenkou se to dá totiž velice snadno přehnat a ať je minimalistický make-up v kurzu nebo ne, příliš výrazně namalovaná tvář vypadá nehezky a agresivně.


5. Zafixujte


Pokud chcete, můžete ještě barvu zafixovat, lehkým poklepáním štětce s průhledným pudrem se vám podaří tvářenku ještě malinko zjemnit a navíc se vám nehne z místa. Pokud však rozhodně netoužíte po tom, zmatnit výsledný look, a pokud upřednostňujete jasnou, trochu lesklou, svěží tvář, můžete vaši krémovou tvářenku pojistit fixačním sprejem na makeup.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz