Pět čajů, které vás zahřejíV chladných zimních dnech nás nezahřeje jen teplé oblečení, potřebujeme se zahřát také zevnitř. K tomu nám mohou posloužit některé čaje. Podívejme se na pět druhů, které nás pořádně zahřejí.


1. Zázvorový čaj

Zázvor je známým a osvědčeným pomocníkem nejen proti chřipce. Tento kořen plný zdraví prospěšných látek vás také dokáže pořádně zahřát. Zázvorový čaj si můžete připravit přelitím oloupaného a nastrouhaného či na malé kousky nakrájeného zázvoru vroucí vody. Štiplavou chuť zázvorového čaje můžete zmírnit přidáním medu a citronu či limetky.


2. Pohankový čaj

Pohanka je další potravinou se silnými zahřívacími účinky. Je známou obilovinou, ze které připravujeme spoustu zdravých a chutných jídel. Méně známá je ve formě čaje. Vyzkoušejte pohankový čaj nabitý rutinem, který prospěje vašim cévám a který vás zahřeje! Pro přípravu čaje si kupte pohanku ve formě zrn. Zrna krátce na sucho opražíte, až začnou pukat, potom je spaříte vroucí vodou, krátce povaříte a necháte louhovat. Čaj můžete dochutit ovocem i pohankovým medem. Med dodá čaji příjemnou, lahodnou chuť a zvýší jeho zahřívací účinky.


3. Ovocné čaje se skořicí

Skořice je symbolem vánoc, zimy i jednou z potravin s nejsilnějšími zahřívacími účinky. Jablečný, švestkový či jiný ovocný čaj ze skořicí vaše tělo dokonale zahřeje.


4. Černý čaj

Černý čaj disponuje silnými zahřívacími účinky. Zahřeje vás běžný černý čaj nebo indický čaj masála. Indický čaj masála je směs indického koření, černého čaje, mléka nebo smetany a spousty medu.


5. Červený čaj

Červený čaj Rooibos je známý svojí kvalitou i lahodnou chutí. Tento čaj, připravený z nadzemní části keře nazývaného čajovníkovec kapský, dodá vašemu tělu nejen spoustu vitamínů a minerálů, ale dokáže vás také zahřát i povzbudit. Jelikož neobsahuje kofein, mohou ho pít i malé děti.


Zelený i bílý čaj jsou sice velice zdraví prospěšné čaje, přesto nejsou zrovna nejvhodnější pro mrazivé zimní dny. Tyto čaje mají totiž ochlazující účinky. Na okamžik vás sice zahřejí díky své teplotě, ale následně na vás budou působit jejich ochlazující účinky. Pokud se nechcete vzdát těchto čajů ani v zimě, zkombinujte je s potravinami se silnými zahřívacími účinky.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz