Zimní problémy s pletí: pryč s nimi


Je velice těžké zobecnit to, jak se starat o pleť v zimě. I když je základní struktura pleti jasná a daná, každý člověk má jiný typ, používá jiné přípravky, má jiný životní styl a jeho pleť tak reaguje jinak na změny počasí. Zcela zásadním pravidlem však je to, že nesmíme zapomínat na hydrataci! V létě nás napadne napít se sklenice vody, v zimě na zase to snáze zapomeneme.


Jakmile máte pokrytý pravidelný pitný režim a základní hygienu (kterou zde myslím pravidelné čištění pleti) můžeme se vrhnout na to, jak dále o pleť v zimě pečovat. Podívejte se na sebe do zrcadla a řekněte, co se změnilo. Máte teď sušší tváře, popraskané rty a mastnější čelo? Pak vaše pleť zareagovala zcela logicky na nošení čepic, vystavování lící mrazu a vysušování rtů módními matnými rtěnkami.


Suchá, šupinatá, nedostatečně hydratovaná pleť

Té části pleti, která působí suše, napnutě a je citlivá dopřejte přípravky hydratující, změkčující a vyhlazující kůži. Patří mezi ně vazelína, masti i různé druhy oleje, kokosový, sezamový a podobně. Ty by se měly postarat i o šupinky. Někdy však na pleť naneseme hydratační krém či olej s tím, že doufáme že vyřeší naše problémy, ale zapomínáme, že zásadní je pleť nejdříve zbavit právě těch suchých šupinek, staré, odumřelé kůže, a to například pomocí jemného peelingu, a pak až pleť hydratovat. Tento postup vám zaručí úspěch, peeling však provádějte velice opatrně a používejte nejlépe ten, který si připravíte ze surovin, které máte doma. Odličování suché oblasti je lepší provádět pomocí odličovacího mléka, či kokosového oleje spíše než pomocí micelárních vod a tekutých odličovačů obsahující alkohol.


Popraskané rty

A stejně je to i se rty, ty musíme nejdříve zbavit překážejících odlupujících se částí a pak až nanášet balzám. Přes zimu se skutečně zkuste vyhnout vysušujícím, matným rtěnkám a barvení rtů pomocí tužek, místo toho použijte jemně zabarvený balzám anebo rtěnku s balzámem smíchejte. Matná rtěnka navíc vypadá hezky skutečně jen tehdy, když máte rty zdravé a krásně hydratované.


Mastnější čelo, brada, či jiné části pleti

Pokud se i v zimě potýkáte s mastnější pletí anebo pokud se vám podaří jej vyvolat nošením čepic, a bradou zachumlanou do šály, starejte se o tu část pleti jinak, než o zbytek. Je zcela normální používat třeba dva, tři krémy, jeden na suché tváře, druhý na oční okolí a třetí na mastnější čelo. Právě ten na mastnější oblasti by měl být lehký, bez obsahu olejů a spíše na bázi séra. Co se týká odličování mastné pleti, tak to můžete klidně provádět za pomocí micelární vody či tonika.


Péče o oční okolí

Okolo očí máme pleť velice jemnou, velice citlivou, rychleji se nám na ni tvoří vrásky a rychleji se na ni projevují negativní vnější vlivy. Péče o ní je tak velice důležitá, obzvláště pak pokud si chceme udržet mladistvý vzhled co nejdéle. Když tedy budete odstraňovat líčení z očí, snažte se to udělat co nejjemněji, pleť okolo očí rozhodně netahejte, nedrhněte a i následné ošetření krémem, který by měl být určen na oční okolí a měl by být jemný a neparfemovaný, provádějte jemným vklepáváním.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz