Jak přežít poslední zimní měsíc?Když se zamyslíme nad tím, jak příroda (ne)funguje v zimě, mělo by nám dojít, jak bychom měli trávit dlouhé zimní večery, jak přežít měsíce, kdy se takzvaně „nic neděje" a k čemu využít čekání na první jarní dny. Příroda v zimě spí pod velkou bílou duchnou, načerpává energii na zbytek roku a regeneruje se. Udělejte to samé, zkuste zpomalit...


Začněte nejlépe uvnitř. Vymezte si chvilku na pravidelnou meditaci... Nebo tomu raději nebudeme říkat meditace, pojďme to pojmenovat „rozjímání". Můžete si jen sednout a přemýšlet o tom, za co jste vděční, můžete si pustit meditační hudbu a na podložce procvičit a prodýchat pár asán, můžete si vzít do ruky pero a naplánovat další týdny a měsíce. Nebo se můžete jen nechat unášet proudem vašich myšlenek a všechny je přenést na papír. Vyčistíte si hlavu, utřídíte myšlenky, zpomalíte se a zklidníte.


Péči o váš zevnějšek rovněž neopomínejte, choďte cvičit pilates, nebo třeba plavat, dopřávejte si relaxační masáže nebo dlouhé koupele s vonnými oleji a s knížkou. Rozhodně se nemusíte od začátku ledna potit v tělocvičně na páse a vážit každý gram! Chovejte se ke svému organismu něžně a v souladu se spící přírodou. Vytvořte si způsob, jak vás bude péče o tělo bavit, a skrze který se budete moct v první horký den odhalit do šortek bez jediné pochybnosti.


Nejen vaše o nitro a váš zevnějšek, ale i o prostor, který obýváte, je nutné pečovat. Táhlé šedé víkendy využijte k nostalgickému třídění věcí a stejně tak, jako jste třídili myšlenky, vytřiďte i šuplíky, skříně a veškeré úložné prostory, ve kterých se skrývá spousta staré veteše. Umyjte okna, vyperte záclony, vyklepejte peřiny, koberce a nenechte ostré jarní světlo odhalit starý prach ve vašem domově.


Rovněž můžete protřídit i lidi, kterými se obklopujete. Zní to trošku drsně, ale je to důležité a může to změnit váš život. Mějte kolem sebe jen takové lidi, jaké chcete, jen vaše přátele, blízké, jen milující, přející, inspirující osobnosti, které vás kdykoli podrží a podpoří. Budete-li psychicky i fyzicky spokojeni a budete-li obývat čistý, svobodný prostor a obklopovat se pozitivními lidmi, svět bude zcela jistě hezčí.


PS: kdykoliv budete moct, spěte, odpočívejte, travte svůj čas v posteli, na gauči, zachumlaní v měkkém svetru, s knížkou či seriálem, hrnkem čaje se skořicí a užívejte si, jaký je to balzám na duši i tělo. Až nastane jaro, únava se vám vyhne a budete stejně jako výhonky nové jarní trávy připraveni na další aktivní rok.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz