Rozvrh hodin pro vaší krásu


Jak už jistě víte, existují období či dny v měsíci, kdy je dobré například držet půst, kdy je dobré si nechat zastřihnout konečky, nebo naopak kdy nezasahovat do vlastního těla vůbec. Jak je tomu ale v průběhu jednoho jediného dne? Kdy jsou naše snahy v měřítku jednoho dne nejefektivnější?


7.00 Budíček


Dobré ráno! Chcete udělat něco pro to, abyste se po zbytek dne cítili dobře? Začněte den tak, že si připravíte sklenici teplé vody s citrónem! Nejen, že vaše tělo hřejivě probudí, ale i pročistí a nastartuje. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, určitě tomuto triku dejte šanci, přijde-li vám, že byste takový nápoj nedokázali vypít, zkuste začít s malými doušky; za týden uvidíte, že se na této tekutině stanete skoro až závislí! Efekt spočívá v probuzení těla a jeho jednotlivých orgánů. Celkovém nastartování metabolismu pojistíte tím, že si několikrát zopakujete pozdrav slunci, takto si připravíte půdu pro pozitivně naladěný den.


7.30 Sprcha


Pokud ráno neradi cvičíte, bylo by dobré, kdybyste alespoň rozproudili tělo ve sprše. Právě k tomu slouží sprchové gely s peelingem, ale i studená voda. Přípravu pokožky těla na den dokončete důležitou hydratací. Co se týká přípravy pleti, platí to samé! Hydratujte, a to jak zvnějšku tak i zevnitř, před nanesením make-upu ještě pleť promasírujte hydratačním krémem nebo olejem. Uvidíte, že líčidla se následně budou nanášet ještě lépe a vaše pleť jich ani tolik nebude potřebovat, protože bude zářit krásou.


10.00 Manikúra


Zní to zvláštně, ale pokud si ráda lakujete nehty nejlepší příležitost máte u počítače. Ano, bohužel, u něj totiž trávíme nejvíce času a lak má tedy i nejvíce času hezky zaschnout. Snad nikdo totiž nevydrží deset minut po nalakování na nic nesahat. Ale když budete opatrné a budete ťukat na klávesy od počítače bříšky prstů, váš lak se ani nehne. Dalším krokem bude krém na ruce, ten mějte vždy na stole, protože jak tak několik hodin nehybně sedíme, brzy nám začne být zima, a obzvláště pak na končetiny. Proto je třeba je trochu promasírovat. O ruce celkově je třeba dbát, mnoho lidí vás podle nich, často i zcela nevědomě, posuzuje!


13.00 Oběd plný krásy


Krásná ženská linie je jednoznačně také tématem krásy, a tak ji neopomínejte hlídat. Na svém talíři si servírujte hlavně porci zeleniny, protože právě na tu nejsnáze zapomínáme. Nebojte, nemusíte jíst jenom nudné saláty. V sezóně je snadno k dostání dýně, která je výborná pečená spolu s mrkví nebo petrželí. Zeleniny můžete sníst hodně, protože většinou nebývá tak kalorická, navíc vás zasytí na dlouho a k tomu ještě obsahuje spoustu vitamínů, které se podílí na vaší kráse, na to si klidně vsaďte!


18.00 Kompenzace celého dne u pracovního stolu


Když přijdete večer domů, je vhodná doba vykompenzovat celodenní sezení. Převlečte se proto do pohodlného sportovního oblečení a zacvičte si. Záměrně zde neříkáme co, jestli jógu, běh, aerobik, pilates či HIIT. Každý jsme jiný a zde je důležité, aby vás cvičení bavilo, abyste se odreagovali, ale hlavně aby vaše tělo zažilo za den taky nějaký ten pohyb. Pokud na cvičení úplně nejste, vynechejte cestu tramvají a jděte domů pěšky, chůze je nakonec pohyb zcela nejpřirozenější.


20.00 Večerní rituály


Večer si, narozdíl od rána, můžete dát sprchu horkou, ta vaše tělo příjemně prohřeje, zklidní vaši mysl a připraví na spánek. Ze všeho nejdůležitější je se důkladně odlíčit a nechat pleť chvíli dýchat, nemusíte hned aplikovat další a další přípravky, všeho moc škodí, zkuste jít raději přirozenější cestou a pleť odlíčit vatovými tampóny a kokosovým olejem. Pokud však pociťujete, že si vaše pleť žádá extra péči můžete si doma vyrobit perfektní vyživující masku, stačí vám na to mléko, vejce, med a trocha citrónu, dejte ovšem pozor na alergie.

Krásným večerním rituálem je vzájemná masáž nohou, tu si můžete dopřát třeba u sledování filmu s partnerem anebo klidně až v posteli. Jakým způsobem tak přispíváte ke kráse, ptáte se? Milé dámy, drsná kůže na nohou není ani příjemná ani hezká, a co víc, masáží nohou stimulujete důležité body, které jsou propojeny se správnou funkcí orgánů ve vašem těle.


22.30 Odpojte se!


Víme, že je to těžké, ale je to důležité. Tím, že se minimálně půlhodinu před spaním odpojíte ze všech sociálních sítí, telefon nastavíte tak, aby nebyl připojený na Wi-Fi, ztlumíte světla a třeba zapálíte svíčku, zlepšíte kvalitu vašeho spánku. Tohle je rada důležitá hlavně pro ty, kteří neumí přestat přemýšlet nad starostmi a úkoly. Nebojte se, všichni je máme, ale bez kvalitního spánku žádné z nich nevyřešíte, takže co? Vypněte a uklidněte své tělo, toho docílíte například krátkou meditací, kdy se soustředíte jen na svůj dech, usínat se vám bude lépe a hlavně se na spánek budete těšit. Příjemný v těchto chvílích může být relaxační vonný olej, kterým potřete třeba zápěstí nebo spánky a krásně se tak na spánek naladíte.


23.00 Hurá do postele!


Ano, ano, čtete dobře, v jedenáct do postele a v sedm budíček. No ano, počítáte správně, pro své tělo totiž nemůžete udělat nic lepšího než že mu dodáte osm hodin kvalitního výživného dobíjejícího sladkého spánku. A že vstáváte dříve? Pak si běžte lehnout v deset a vůbec se za to nestyďte. Rozumím, že ne každý den si můžeme dopřát osm hodin spánku, sedm je však minimum, pokud opravdu chcete být zdraví, krásní a spokojení, dostatečný spánek potřebujete.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz