Vyznáte se v kosmetických pomůckách?


Jak se vyznat nekonečném množství štětců, v nesběrném množství houbiček ve tvaru vajíček, kuliček, v sametkách, v polštářcích, vatách, rozprašovačích, a proč vlastně nenanášet líčidla jen prsty? Kde začít?


V zásadě, kdybyste chtěli, můžete klidně celý make-up nanést jen prsty, avšak aplikace pomocí malých pomocníků je snadnější, preciznější a můžete docílit jiných efektů, a jak se nyní říká, finišů. Matný, lesklý, sametový, vše záleží na tom, jakým způsobem líčidla nanášíte.


1. Makeup

Pokud máte pleť vyčištěnou, hydratovanou a připravenou na líčení, můžeme začít. Už zde máte spoustu možností, někdo nanáší makeup nejraději prsty, někdo velkým, plochým štětcem. Mnoho lidí včetně vizážistů a maskérů ale fandí houbičkám, kterými produkt zapracováváte do pleti jemným ťukáním a vytváříte tak efekt přirozeně vypadající pleti.


2. Oči

TIP! Pokud se rozhodnete líčit oči výraznějšími barvami, rozhodně se na ně vrhněte dříve, než na make up.


Zde hodně záleží na tom, jak své oči nejraději líčíte. Máte ráda výrazné, kouřové oči? Pak si vezměte hustý, do kulata zastřižený štětec, kterým vytvoříte jemné přechody mezi barvami. Chcete přes celé víčko nanést lesklý, jednobarevný stín? Zvolte plochý štětec, s pevnými, delšími štětinkami. Chcete vykreslit tenkou linku podél linie řas? Podívejte se po co nejtenčím precizním štětečku se špičkou. Samozřejmostí je dokončení líčení očí řasenkou, profesionální maskéři často používají jednorázové spirálky na nanesení řasenky, ale to především z hygienických důvodů, vy klidně používejte ten, který k řasence, kterou kupujete patří.


3. Obočí

Je velice snadné na obočí zapomenout a vůbec si ho nenalíčit, stejně snadné však je ho naopak nalíčit příliš, přehnat to s ním. Ideálním pomocníkem ve vykreslování vašeho přirozeného tvaru obočí je jemně zabarvený gel, který se nanáší buď malou spirálkou, nebo pomocí krátkého, ale ostře zkoseného štětce, který krásně vykreslí oblouk vašeho obočí a zarámuje tak váš pohled.


4. Tváře

Co se týká tváří, i zde máte spoustu možností. Pokud se nejdříve chcete vrhnout na konturování, sáhněte po úzkém štětci, se kterým budete pohodlně vykreslovat linii pod vašimi lícními kostmi. Následné dodání růžové barvy vašim lícím už zase může být různé. Pokud máte krémovou tvářenku můžete ji nanášet prsty nebo houbičkou, pudrová se nejlépe nanáší velkým, kulatým štětcem, který ani nemusí být tak hustý, protože tváře chceme jen jemně prohřát barvou, ne je zabarvit do červena na jednom místě. Dalším, zcela volitelným, krokem v líčení vašich tváří je rozjasňovač, který však doporučuji jen na výjimečné události, plesy a slavnosti. Právě na ten existuje zvláštní široký štětec ve tvaru vějířku, kterým jen lehce polechtáte vrcholky vašich lící.


5. Rty

Rty je většina lidí zvyklá líčit přímo rtěnkou nebo pomocí aplikátoru, který je přiložen k produktu. Pokud však chcete rtěnku nanést tak, aby vydržela celý večer a hlavně, aby vypadala skutečně dokonale, použijte malý, plochý štěteček na rty, se kterým se vám produkt bude lépe zapracovávat do koutků, a do jiných míst, která potřebují víc preciznosti.


Celé líčení většina lidí zakončuje pudrováním, a to, aby se zabránilo případnému slévání produktů, posouvání, stírání makeupu, anebo aby se zmatnila ta část tváře, která se mastí. Pro takové potřeby zvolte větší, měkký, do kulata zastřižený štětec a jemně s ním tvář zapudrujte.


Nezapomínejte na to, že štětce se mají držet lehkou rukou. Ne zcela u štětin, ale ani ne úplně na konci. Pokud nanášíte pudrový produkt, vždy štětce jemně oklepejte, abyste to s líčením nepřehnali. Do svých štětců se nebojte investovat a kupte si kvalitní, nejlépe ty z vysoce moderních umělých štětin. Samozřejmostí je pak následná péče o tyto poklady, tedy jejich čištění a správné skladování. Štětce můžete čistit pouze obyčejnou vodou s mýdlem, štětec myjte do té doby, dokud nebude pěna úplně bílá. Pak ho jemně vyždímejte v čistém ručníku a nechte uschnout na otevřené ploše, aby v něm nezůstala vlhkost. Toto opakujte ideálně jednou týdně, nebo alespoň jednou za měsíc.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz