Lapacho, zdravý nápoj, který ochrání před nejednou zlou nemocí


Lapacho je strom, jehož kůra má mimořádné antimikrobiální, antimykotické a protizánětlivé účinky. Toto přírodní antibiotikum chrání naše tělo před patogenními houbami, mikroorganizmy, posiluje vnitřní orgány, působí na růst červených krvinek a odstraňuje bolestivé projevy nemocí.


Rostlina Lapacho

Lapacho je strom nebo keř rostoucí v Jižní Americe, znalci dřeva nazývají lapacho jihoamerický dub. Lapacho může dosáhnout výšky až 25 m a šířky kmene 75 cm. Od prosince do února zdobí jihoamerické deštné pralesy, nížiny i hory nádherné dlouhé květy lapacha, připomínající svým vzhledem trumpety. Květy hrají mnoha barvami, na vnějšku od růžově červené po temně červenou a zvnitřku zlatožlutou až světle žlutou. Samotné květy však žádné léčivé účinky nemají. Těmi disponuje kůra lapacha, která je hladká, na vnější straně šedá a uvnitř hnědočervená. Dřevo lapacha je velmi tvrdé, husté, odolné i pružné, staří Indiáni nazývali lapacho díky těmto vlastnostem „železný strom", „lukový strom". O mimořádných léčivých účincích kůry lapacha svědčí skutečnost, že strom či keř lapacha není během svého života napadán mravenci či termity ani jinými parazity.


Historie čaje

Čaj lapacho není pravým čajem, připravovaným z lístků čajovníku. Čaj lapacho je připravován z vnitřní živé vrstvy kůry stromu lapacho. Kůru používali k léčebným účelům již indiáni a sloužila také jako obchodní artikl; tímto způsobem se dostala kolem roku 1300 do Evropy. Lapacho používali středověcí mniši k léčbě různých nemocí. Lapacho postupem času upadlo na dlouhou dobu v zapomenutí. O jeho znovuuvedení na výsluní a objevení jeho léčivých účinků se v šedesátých letech minulého století zasloužil prof. dr. Walter Accorsi z univerzity v brazilském Sao Paulu. Při zkoumání kůry lapacha objevil jeho schopnost odstraňovat bolesti a podporovat tvorbu červených krvinek. To ho vedlo k tomu doporučit tento čaj jako prostředek k léčbě mnoha chorob. Léčivými účinky lapacha se také zabýval botanik dr. Theodore Meyer ze státní univerzity Tucuman. Oba pánové se sice nedočkali návratu lapacha na výsluní, avšak díky jejich činnosti se v posledních dvaceti letech začalo mnoho vědeckých týmu v několika zemích světa zabývat účinky lapacha. Díky těmto výsledkům vědeckých výzkumů se lapacho opět dostává na výsluní, dostává se do širokého povědomí veřejnosti.


Co obsahuje a jak nám čaj pomáhá

Lapacho vděčí za své mimořádné pozitivní působení na naše zdraví několika látkám. Tyto látky působí ve vzájemné kombinaci a výsledkem jsou mimořádné léčivé účinky této rostliny. Pokud by chtěl někdo izolovat jednotlivé látky a užívat je jako doplněk, ochudí ho o mnohé léčivé účinky, zato ho obohatí o vedlejší účinky.


V lapachu najdeme zejména chinony, lapachol a jeho deriváty, látky které mají největší podíl na léčivých účincích lapacha. Lapachol a jeho deriváty mají výrazné protizánětlivé a protinádorové účinky. Léči vředy, zmírňují bolesti provázející nádorová onemocnění. V lapachu je obsaženo také přírodní antibiotikum xylodion, saponiny, flavonoidy, quercetin, přírodní antimykotika, minerální látky, vitamín C a thiamin.


Saponiny, obsažené v čaj lapacho, působí jako přírodní antimykotika, které si dokáží poradit s houbami plísněmi, kvasinkami, včetně kvasinky kandida a dokonce mají schopnost brzdit růst nádorů. Čaj lapacho obsahuje také flavonoidy, které patří mezi silné antioxidanty. Katechiny obsažené v čaji snižují hladinu cholesterolu v krvi, zabraňují kornatění tepen, vytváření krevních sraženin, chrání nás před srdečními chorobami, snižují krevní tlak, podporují hubnutí a posilují celkovou imunitu organismu. Další léčivou látkou je quercetin, látka se silnými protizánětlivými účinky. Quercetin snižuje riziko vzniku rakoviny, zamezuje růstu rakovinových buněk, včetně nádorů prsu, tlustého střeva, prostaty a plic, snižuje četnost vředů v ústech a přináší mírnou úlevu od příznaků. Vitamín C je další antioxidant, který posiluje imunitní systém. Thiamin obsažený v lapachu má pozitivní vliv na metabolismus sacharidů, lipidů i aminokyselin. V červeném pletivu stromu lapacho jsou vázána velká množství molekul kyslíku ve zvlášť hodnotné formě, pro lidský organismus snadno využitelné. Kyslík v této formě může nejen hubit bakterie, prvoky, houby a viry, může také přispět k lepšímu okysličení těla a tím i k celkovému zdraví.


Dlouhodobé pití čaje lapacho nás dokáže zbavit kvasinek, plísní, virů, bakterií i zánětů nejasného původu. Lapacho léčí záněty kůže i vnitřních orgánů jako jsou žaludek, ledviny, močový měchýř nebo průdušky.Mmůže ochránit před nemocemi srdce a cév. Léčí také vyrážky, ekzémy, zahnisaná místa, otoky, pomáhá při léčbě diabetu a harmonizuje hormonální systém. Lapacho také podporuje tvorbu červených a bílých krvinek, normalizuje složení krve. Čaj působí také jako silný antioxidant, který podporuje imunitní systém, chrání před mnoha nemocemi a zpomaluje proces stárnutí. Čaj lapacho je možné díky jeho schopnostem odstraňovat z těla usazeniny, nečistoty a těžké kovy použít i jako prostředek k očistě těla.


Jak čaj správně užívat

Výše uvedené mimořádné léčivé účinky má pouze kvalitně zpracovaná kůra stromu lapacho. Kůra lapacho bývá zralá pro léčivé účely až ve stáří zhruba čtyřiceti let, kdy se v mízním pletivu vytvoří v plné koncentraci a optimálním složení účinné látky. Sklizeň vnitřní části kůry strom nijak neohrozí, strom dokáže kůru znovu obnovit. U divoce rostoucích stromů se sklízí kůra jednou ročně, u stromů pěstovaných na plantážích, dvakrát do roka. Sklizeň je velmi jednoduchá, kůra se oloupe a vnitřní mízní pletivo se seškrábe. Drobně nařezané měkké dřevo je nabízeno jako sypaný čaj nebo v čajových sáčcích. Kvalita čaje se pozná na první pohled, čaj má hnědočervenou barvu. Pro přípravu čaje nepoužíváme nádobu z hliníku, zinku a ani z cínu. Při vaření není vhodné míchat čaj ničím z plastových materiálů, léčivé látky lapacha by se mohly sloučit s těmito materiály a tím se výrazně oslabit. Dokonce není doporučováno skladovat čaj v plastových nádobách. Vhodnými materiály pro přípravu čaje lapacho jsou sklo, litina, varná keramika, porcelán, nerezové nádobí.


Jak čaj připravit?

Příprava čaje lapacho není nijak složitá. Stačí uvést k varu 1 litr vody a poté přidat 1-2 vrchovaté lžíce lapacha a 5 minut povařit na mírném ohni. Potom hrnec přikryjeme a necháme 15-20 minut luhovat. V čaji nemá zůstat ani kousek kůry, jinak by zhořkl, proto hotový čaj přelijeme přes sítko nebo raději přes plátno do konvice. Čaj můžeme pít teplý i studený, nejlépe před jídlem na lačný žaludek. Doporučuje se pít 2 až 3 šálky tohoto čaje během dne. Chuť čaje má být lahodná, aromatická, mírně nahořklá, po vanilce trochu kouřová. Čaj pijeme neslazený, slazení snižuje jeho léčivé účinky. Čaj lapacho je oblíbeným nápojem v Brazilii. Brazilci ho připravují jinak, než je připravován v Evropě – používají k přípravě čaje lapacho místo vody bílé suché víno a do vychladlého čaje přidávají ještě šťávu z pomeranče.


Má čaj nějaké vedlejší účinky?

Čaj lapacho je vhodný pro každého, mohou ho pít bez obav těhotné i kojící ženy, malé děti, senioři i nemocní lidé. U některých citlivých jedinců se může objevit mírné svědění a lehká vyrážka, která po snížení množství za krátkou dobu bez následků zmizí. Při nadměrném pití čaje lapacho, zejména horkého čaje, může vlivem vyššího množství taninu dojít k poškození sliznice dutiny ústní, jícnu a žaludku. Avšak většina čajů lapacho, která je na našem trhu, není bohatá na tanin. Riziko poškození sliznice dutiny ústní, jícnu a žaludku je možné také eliminovat neutralizací taninu několika kapkami mléka nebo smetany.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz