Naše zdraví v srpnu


Srpen je druhý z prázdninových měsíců. Pro většinu z nás měsíc dovolených, prázdnin, volna, nových zážitků, rozjímání, užívání si přírody anebo posezení s přáteli na zahrádce oblíbené hospůdky nebo při grilování na zahradě či terase. Srpen je i oblíbený svatební měsíc, kdy si troufám napsat, že každý týden se stane mnoho párů novomanželi a začínají nový společný život. A v srpnu se také konají různé festivaly a párty.


Všechny záležitosti v srpnu tak nějak hezky plynou, je slunečno a přes den je dlouho světlo. Máme i dojem, že máme více sil, zvládneme všechno nějak snáz, ale opatrně, pokud jsme si dávali v červenci pozor na úpal a úžeh, v srpnu si dávejme pozor ještě větší, buďme obezřetní a preventivně mysleme na udržení své tělesné teploty. Zajistit si tepelný komfort je pro tělo hlavní záležitostí, abychom přežili parné letní dny ve zdraví. Pozor si dávejme i na plíživý stres, který hrozí především před dovolenou a následným návratem do pracovního procesu.


Dodržujme pitný režim. Dodržování příjmu tekutin se v průběhu letních dnů stokrát vyplatí, pravidelně, aktivně se „nuťte" pít každou hodinu. Ideální tekutinou je voda, ale i mineralizované nápoje, popřípadě bylinné čaje. Mateřídouška je vhodná pro své blahodárné účinky, proto zkuste ráno místo kávy. K posílení organismu je vhodná šalvěj a pokud jste už hodně vyčerpaní, tak si připravte koupel z heřmánku nebo se aspoň heřmánkovým odvarem omývejte. Pokud neholdujete bylinkám, tak využijte sezónního čerstvého ovoce a odšťavněte si fresh, plný vitamínů, antioxidantů, které chrání tělo před negativními vlivy slunečních paprsků, UV záření, smogu a bojují proti únavě a stárnutí. Fresh vypijte čerstvý, právě pro přítomnost antioxidantů.


Dávejme si pozor na klimatizace v práci nebo v autě, nezapomínejme, že teplotní rozdíl by neměl přesahovat rozdíl 6 stupňů mezi vnitřní a venkovní teplotou. Nadměrné a časté střídání teplot vede k nachlazení a suchý vzduch z klimatizace vysouší sliznice, dráždí průdušky a může způsobovat kašel. Pravidelné kontroly stavu klimatizace předchází množení bakterií a plísní ve vzduchotechnice, které můžou způsobovat alergie až astma.


Dovolenou si určitě užijte, volte spíše delší než týdenní odpočinek, ať máte čas na relax a oddych. Dávejte si v průběhu dovolené reálné cíle i očekávání, ať využijete čas volna plnohodnotně. Jedinou, výstižnou radu, kterou vám snad mohu dát je: „hlavně se z toho nezblázněte."

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz