Příprava velikonočního cukroví a děti – jak nespálit ručičky a nezdemolovat kuchyň

 

Děti milují cukroví a ještě raději pomáhají při jeho výrobě. Jak děti zaúkolovat, aby neměly pocit, že jsou z pečení vynechané, a zároveň vám nezničily celou kuchyň?

 

Děti rády pomáhají při všem a všude. Vše záleží na věku dětí. Důležité je tedy vše si dobře rozvrhnout a naplánovat, aby byly děti zaměstnané, zatímco vy budete pracovat s rozpáleným plechem.

 

Ideální je nechat děti připravovat například těsto. Do mističek si mohou dopředu odvážit suroviny, nebo jim s tím můžete i pomoci. Potom už je můžete nechat samotné, aby misky postupně vsypávaly do mísy a míchaly tak, jak je uvedeno v receptu.

 

Samy pak mohou i vykrajovat cukroví z těsta. Pomocí „vykrajovátka" budou všechny kusy cukroví vypadat stejně a nikdo rozdíl nepozná. Děti budou mít navíc radost, že cukroví upekly samy.

 

Ideální je zaměstnat děti hlavně ve chvíli, kdy nechcete, aby se vám pletly pod ruce, zejména když vyndáváte z trouby horký plech. V tu chvíli je nejlepší poprosit dítko o další těsto na další cukroví. Dítě má nacvičený postup již z minula a suroviny odvážené, takže už jen sype do mísy a míchá. A vy v klidu stihnete plech přehodit.

 

Zdobení upečeného cukroví je pro děti také událost. Ideálně mohou například mazat linecká kolečka, nebo prosypávat vanilkové rohlíčky cukrem. Ty starší by si troufly třeba i na zdobení perníčků. Můžete se s dětmi i domluvit, že polovinu perníčků nazdobí ono a polovinu perníčků vy.

 

Důležité je obrnit se trpělivostí. Vaření s dětmi jde zřídka kdy podle plánů a pravděpodobně se dosti protáhne, než kdybyste pekla sama. Pro děti je pečení spíše hrou, než povinností, která se každoročně opakuje. Za to dětskou radost z jejich vlastnoručně upečeného cukroví to ale určitě stojí.

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci