Příprava velikonočního cukroví a děti – jak nespálit ručičky a nezdemolovat kuchyň


Děti milují cukroví a ještě raději pomáhají při jeho výrobě. Jak děti zaúkolovat, aby neměly pocit, že jsou z pečení vynechané, a zároveň vám nezničily celou kuchyň?


Děti rády pomáhají při všem a všude. Vše záleží na věku dětí. Důležité je tedy vše si dobře rozvrhnout a naplánovat, aby byly děti zaměstnané, zatímco vy budete pracovat s rozpáleným plechem.


Ideální je nechat děti připravovat například těsto. Do mističek si mohou dopředu odvážit suroviny, nebo jim s tím můžete i pomoci. Potom už je můžete nechat samotné, aby misky postupně vsypávaly do mísy a míchaly tak, jak je uvedeno v receptu.


Samy pak mohou i vykrajovat cukroví z těsta. Pomocí „vykrajovátka" budou všechny kusy cukroví vypadat stejně a nikdo rozdíl nepozná. Děti budou mít navíc radost, že cukroví upekly samy.


Ideální je zaměstnat děti hlavně ve chvíli, kdy nechcete, aby se vám pletly pod ruce, zejména když vyndáváte z trouby horký plech. V tu chvíli je nejlepší poprosit dítko o další těsto na další cukroví. Dítě má nacvičený postup již z minula a suroviny odvážené, takže už jen sype do mísy a míchá. A vy v klidu stihnete plech přehodit.


Zdobení upečeného cukroví je pro děti také událost. Ideálně mohou například mazat linecká kolečka, nebo prosypávat vanilkové rohlíčky cukrem. Ty starší by si troufly třeba i na zdobení perníčků. Můžete se s dětmi i domluvit, že polovinu perníčků nazdobí ono a polovinu perníčků vy.


Důležité je obrnit se trpělivostí. Vaření s dětmi jde zřídka kdy podle plánů a pravděpodobně se dosti protáhne, než kdybyste pekla sama. Pro děti je pečení spíše hrou, než povinností, která se každoročně opakuje. Za to dětskou radost z jejich vlastnoručně upečeného cukroví to ale určitě stojí.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz