7 znaků skvělé kamarádky

 

Každá dívka i žena touží mít kamarádku, které může věřit, která jí pochopí, podpoří i poradí, kamarádku, se kterou si rozumí, se kterou je jí dobře.. Skvělé kamarádce dokážeme říci i věci, které nikomu jinému neříkáme. Opravdovou kamarádku poznáme v krizových situacích. Jak jí však poznat v době, kdy je nám dobře, kdy se nám daří? Podívejte se na 7 důležitých znaků, které by neměly chybět skvělé kamarádce.

 

1. Skvělá kamarádka umí naslouchat

 

Jedním z klíčových znaků skvělé kamarádky je empatie. Opravdová kamarádka dokáže s vámi sdílet vaše radosti i starosti. Je ochotná s vámi probírat vaše úspěchy i neúspěchy, můžete si jí postěžovat na partnera, pochlubit se novou kabelkou, úspěšně složenou zkouškou či získáním dobré práce nebo úspěchem v podnikání.

 

Nebude vám závidět váš úspěch ani se nebude radovat z vašeho nezdaru, prohry.

 

Pravá kamarádka vidí vaše slzy i přes vrstvu make-upu. Dokáže po hlase poznat, že předstíráte radost, že vám ve skutečnosti vůbec není do smíchu. Nevtipkuje, když vidí, že je vám těžko, ani se neptá, když vám není do řeči.

 

Můžete se jí svěřit, má pro vás pochopení i úsměv.

 

2. Skvělá kamarádka umí podpořit a dát dobrou radu

 

Opravdová kamarádka vám nezávidí, přeje vám úspěch. Při neúspěchu vás podpoří, nepodrazí vás pomluvou ani se nesnaží zabít vaše sny, vaši aktivitu i odvahu předpověďmi typu „tvoje situace se nezlepší, vždyť už se snažíš tak dlouho, to ti nemůže vyjít, musíš se smířit s tím, co je.“

 

Pokud uspějete, tak vám neřekne, že to byla náhoda, že jste měli štěstí a pokud neuspějete, neřekne vám „vždyť jsem ti to říkala, že na to nemáš, že ti to nevyjde.“

 

Skvělá kamarádka vám nebude neustále připomínat minulé chyby, nebude vás kritizovat, ale naopak vás povzbudí. Místo kritiky, závisti u ní najdete pochopení, podporu i dobrou radu. Skvělá kamarádka se dívá na vaši situaci s nadhledem a pomůže vám najít řešení, rozptýlit obavy a pochybnosti, je vaší průvodkyní na náročné cestě, po které kráčíte.

 

3. Skvělá kamarádka je upřímná

 

U skvělé kamarádky se vám nestane, že by vám „mazala med kolem pusy“ ani že vás bude srážet svoji kritikou. Pokud vás kritizuje, její kritika bude vždy konstruktivní, skvělá kamarádka má totiž o vás zájem, chce, aby se vám dobře dařilo.

 

Když si například vezmete na sebe oblečení, ve kterém vyniknou nedokonalosti vaší postavy, například špeky, opravdová kamarádka vás na to upozorní. Nebude se vám za zády smát ani vás nebude pomlouvat. Skvělá kamarádka vás nepodrazí.

 

Řekne vám svůj názor, nebude na všechno kývat, řekne vám pravdu a případně vám pomůže s řešením situace. Povídání s dobrou kamarádkou není jen plané štěbetání, dobrá kamarádka vám totiž pomůže utřídit myšlenky a přijít na správné řešení.

 

4. Skvělá kamarádka si dokáže udělat na vás čas

 

Skvělá kamarádka se bude snažit si na vás udělat čas. Jsou situace, kdy ten čas opravdu není, vaše kamarádka má svůj život, své povinnosti. Pokud však na vás nemá čas skoro nikdy a zvláště, nedokáže-li vám říci, proč ten čas nemá, nebude se jednat o dobrou kamarádku.

 

5. Skvělá kamarádka umí udržet tajemství

 

Mezi námi žijí lidé, a není jich málo, kteří mají nutkavou potřebu co nejdříve vše kde komu říci. Tito lidé mají výstižné přezdívky jako „nástěnkáři“ nebo „místní rozhlas“. Svěříte-li se takovým lidem s nějakým tajemstvím, výsledek bude naprosto stejný, jako kdybyste své tajemství napsali na papír a vyvěsili na nástěnku nebo ho rozhlásili v místním rozhlase.

 

Není třeba dodávat, že těmto lidem nelze nejen nic svěřit, ale nelze jim vůbec věřit. Před takovými lidmi je třeba si dávat velký pozor na to, co řeknete.

 

Skvělá kamarádka naopak dokáže mlčet a uchovat vaše tajemství. S čím se jí svěříte, zůstane mezi ní a mezi vámi.

 

6. Se skvělou kamarádkou je vám dobře

 

Před skutečnou kamarádkou si nemusíte na nic hrát, nemusíte být neustále ve střehu a bedlivě hlídat každé své slovo, každý svůj pohyb, své gesto. Se skvělou kamarádkou se dobře bavíte, je vám s ní dobře.

 

Je-li úspěšnější než vy, nesráží vás ani se před vámi nevytahuje a nepoukazuje na to, že jste méně schopní než ona. Naopak se bude snažit vás táhnout nahoru, bude se snažit, abyste využili všechny své znalosti a dovednosti.

 

7. Skvělá kamarádka zůstane vaší kamarádkou, i když jste na dně

 

Opravdová kamarádka je kamarádka nejen pro krásné dny, prozářené sluncem a úspěchem. Je také kamarádka pro těžké dny plné proher a neúspěchů, je kamarádka do deště a nepohody. Octnete-li se na dně, skvělá kamarádka se k vám neotočí zády, naopak se bude snažit vás povzbudit, pomoci vám překonat vaši obtížnou situaci.

 

Vydrží po vašem boku i ve chvílích, kdy jste na dně. Neuteče od vás, když vážně onemocníte, zůstane s vámi i v období, kdy přijdete o dobrou práci a kdy se vám dlouho nebude dařit sehnat slušnou práci.

Opravdová kamarádka vás v těchto i jiných hořkých a trpkých chvílích vašeho života podpoří a bude se vám snažit pomoci.

 

Skvělá kamarádka je skutečným elixírem života. Skvělá kamarádka neuteče od vás, když vás zastihne nepřízeň okolností, zato od vás uteče, nebudete-li do společného vztahu nic

investovat, pokud budete jen brát. Jednostranný vztah není totiž kvalitní a to je důvodem, proč se dříve či později rozpadne.

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

Please reload

Please reload

zde je místo pro vaši inzerci