Mějte na léto krásnou a zdravou pokožku


Kůže o nás mnohé prozrazuje, jak zdravě jíme, jak často a co pijeme, jestli cvičíme, jak pracujeme, jak se o sebe staráme, ale také například to, čím jsme si v životě prošli. Je to takové plátno, ze kterého lze mnohé vyčíst. Kdysi, a vlastně i dnes, se podle stavu kůže soudila atraktivita člověka a i když má svůj podíl na kráse kůže genetická výbava, je její vzhled hlavně v našich rukou. Co můžeme udělat pro co nejkrásnější kůži ?


Hydratace


Ze všeho nejdůležitější je začít zevnitř, nebudete-li totiž pít dostatečné množství vody, budete se moct mazat sebevětším množstvím hydratačních krémů ale nikdy nebudete mít zdravou pokožku. Věnujte pozornost tomu, kolik sklenic čisté vody denně vypijete, pak až se věnujte tomu, jaký hydratační krém si koupíte.


Peeling


S peelingem opatrně, i když je jednou za čas skutečně potřeba pleť zbavit odumřelých kožních buněk a připravit ji tak na vstřebávání péče, kterou ji ve formě různých krémů, sér a masek dopřáváme, peeling bychom měli provádět maximálně jednou týdně a to velice jemný. Nemusíte však pro něj běžet do obchodu, postačí vám dvě ingredience, které pravděpodobně máte doma: jemně mletá káva a kokosový olej. Smícháním těchto ingrediencí získáte úžasně vonící, čistý domácí peeling, který se nemusíte bát použít na celé tělo, dodá kůži nádhernou barvu.


Oleje


Přírodní oleje jsou vhodné pro všechny typy pletí a je velice důležité je používat. Pokud totiž skutečně saháte po tom přírodním, například sezamovém, můžete si být jistí, že pro svou pleť děláte dobře. Sezamový olej obsahuje karoten, hořčík, vápník a zinek, vitamíny A a B a mnoho dalších prospěšných látek, které vyživují vaši kůži. Zajímavý je také panenský avokádový olej, který obsahuje mimo jiné vitamín E a ten zpomaluje stárnutí a je nesmírným pomocníkem při hojení drobných poranění a jizev.


Ochrana


Jestli je používání opalovacích krémů a krémů s ochranným faktorem nutné, to je tématem nikdy nekončících diskuzí, v několika posledních letech však tyto diskuze končí neobvyklou shodou téměř všech odborníků. Ano, před každým vystavením se slunci je bezpodmínečně nutné kůži namazat krémem s ochranným faktorem. Kdybyste se někdy rozhodovali, jestli se namazat nebo ne, tak si vzpomeňte jak bolí, když se spálíte, jak nepříjemné je řešit pigmentové skvrny a vzniklé drobné vrásky ale ze všeho nejvíce si vzpomeňte na stále častější výskyt rakoviny kůže.


Masáže


Masáže, a to jak kůže celého těla, tak pleti jsou nesmírně důležité. Obzvláště pak při sedavém zaměstnání a ne příliš aktivním životním stylu, ale i naopak, při příliš velké námaze. Masáže mají totiž pozitivní dopad na klouby, svalstvo, šlachy, cévy na zažívací trakt, ale ze všeho nejvíce na kůži a podkožní vazivo. Pomocí masáže zlepšujeme krevní oběh a látkovou výměnu, zpomalujeme vznik příznaků stárnutí a konečně, přispíváme k jejímu lepšímu vzhledu, rozhodně se tedy nestyďte a na masáž si s radostí zajděte nebo si vyhledejte, jak se dělá automasáž a můžete ji provádět doma sami.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz