Rudrakša, posvátné semínko


Rudrakša (rudraksha) je semínko ze stromu Elaeocarpus ganitrus rostoucího v Asii, především na úpatí Himalájí, v Indi a Nepálu. Je stálezelený a hinduisty i buddhisty jsou jeho semínka považována za posvátná, přinášející ochranu, mír a sílu. Neslouží ale ke konzumaci, používají se k tvorbě přívěsků, náhrdelníků, náramků a dalších šperků.


Šperky z rudrakši mají tlumit stres, vytvářet pozitivní energii, bránit předčasnému stárnutí a zlepšovat koncentraci. Využívají se tradičně i při meditaci. Pokud chcete zkusit, jestli vás toto usušené semínko velikosti přibližně jako pepř dokáže nabít energií po fyzické i psychické stránce, můžete si takový šperk koupit, třeba přes internet, není to žádný problém. Někdy se využívá kombinace s drahými kameny, například achátem nebo lávou.


Pokud si přečtete popis některých dalších účinků rudrakshi, možná vám to nedá a začnete se po těchto semínkách shánět. Údajně totiž pomáhají vyrovnat se lépe se starostmi, zesilovat intuici, zvyšovat koncentraci, chránit nás před negativitou a odstraňovat překážky v naší cestě za úspěchem. Takový efekt asi uvítá každý z nás v osobním i pracovním životě.


Jak se o šperky s rudrakshu starat? Je lepší zamezit kontaktu s chemickými prostředky a vodou, sundávejte si je raději před tím, než jdete sportovat, plavat nebo do sprchy, nenechávejte je na přímém slunci. Pro lesk můžete semínka na šperku natřít sezamovým, mandlovým nebo kokosovým olejem.

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

zde je místo pro vaši inzerci

ČLÁNKY O HUBNUTÍ

TAGY

© 2016 Zdravota.cz